Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ATAMIZI SAYGI VE MİNNETLE ANDIK

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 84. yıldönümünde büyük bir minnet ve saygıyla andık. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bartın’da da saatler 09.05’i gösterdiğinde hayat dururken Cumhuriyet Meydanı’nda ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma programlarıyla Ulu Önder Atatürk bir kez daha rahmet ve minnetle anıldı.

Okunma: 211

10.11.2022 16:21

Facebook'ta Paylaş

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk aramızdan tam 84 yıl önce dün ayrıldı. Yıl 1938’i, saatler ise 09.05’i gösterdiğinde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk gözlerini hayata yumdu.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. yıldönümü dolayısıyla Bartın’da anma programları gerçekleştirildi.

Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı

Büyük Önder için ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Saat 08.50’de Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan törende Atatürk Anıtına başta Bartın Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı olmak üzere Odalar, siyasi partiler, dernekler ve STK’lar tarafından çelenkler sunuldu.

Saatler 09.05’i gösterdiğinde ise sirenler Atatürk için çalarken 2 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okundu.

Anma programı Kültür Merkezi’nde devam etti

Anma programı daha sonra Kültür Merkezi Büyük Salonda devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi, “Atatürk ve 10 Kasım” konulu şiir ve kompozisyon yarışmalarında birinci olan öğrencilerin eserlerinin okunması ve “Atatürk'le Son Yıl” adlı anma etkinliğinin sunulması ile devam etti.

Vali Arslan ve katılımcılar tarafından “Atatürk” konulu resim sergisinin gezilmesiyle program sona erdi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin