Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ATAMIZI VEFATININ 82. YILINDA SAYGI VE MİNNETLE ANDIK

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82. yıldönümünde bir kez daha büyük bir minnet ve saygıyla andık. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bartın’da da saat 09.05’i gösterdiğinde hayat dururken Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen anma programıyla Ulu Önder Atatürk bir kez daha rahmet ve minnetle anıldı.

Okunma: 259

10.11.2020 17:23

Facebook'ta Paylaş

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk aramızdan tam 82. yıl önce ayrıldı. Yıl 1938’i, saatler ise 09.05’i gösterdiğinde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk gözlerini hayata yumdu.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82. yıldönümü dolayısıyla Bartın’da anma programı gerçekleştirildi.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 82. Yıldönümü dolayısıyla Bartın’da törenle anıldı. Büyük Önder için Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

08.50’de Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan törende Atatürk Anıtına başta Bartın Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı olmak üzere Odalar, siyasi partiler, dernekler ve STK’lar tarafından çelenkler sunuldu.

Saatler 09.05’i gösterdiğinde ise sirenler Atatürk için çalarken 2 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okundu.

Anma programı daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması ile sona erdi.

Törene Vali Sinan Güner, Garnizon Komutanı V. Dz. Kd. Alb. Erkan Şahin, Belediye Başkanı Cemal Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Orhan Uzun, Baro Başkanı Av. Ferhat Parlatır, Vali Yardımcıları Abdullah Akdaş ile Adem Topaca, İl Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Fahri Semiz, Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanı Yb. Safa Söylem, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Siyasi Parti İl Başkanları, İl Müdürleri, Mesleki Kuruluş Temsilcileri, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Ekrem Altunok katıldı.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin