Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ATIL ARAZİLER TARIMA KAZANDIRILIYOR

Bartın Valiliği tarafından başlatılan ‘Atıl Durumda Bulunan Kamu Arazilerin Üretime Kazandırılması Projesi’ kapsamında; İl Özel İdaresine, hazineye ait veya tescil dışı kalmış, vasfını yitirmiş, atıl durumda bulunan ya da işgal altındaki araziler, yapılan ihalelerle tarımsal üretim yapacak kişi ve şirketlere kiralanıyor. Bartın Valisi Sinan Güner proje kapsamında Büyükkıran Köyünde kiralanan arazide incelemelerde bulundu.

Okunma: 810

28.05.2020 17:53

Facebook'ta Paylaş

Bartın Valisi Sinan Güner proje kapsamında Büyükkıran Köyü civarındaki 132 dekar kıraç arazinin, kiralama sonucunda işleticisi tarafından toprak ıslahı ve diğer bilimsel yöntemler kullanılarak ıslah edilmek suretiyle kenevir, turşuluk biber ve fide üretimine uygun hale getirilmesi ve üretime başlanılmasını yerinde inceledi.

Bartın Valiliği’nden yapılan açıklamada ise pandemi günlerinde üretimi desteklemek stratejisiyle de uyumlu olan bu proje diğer alanlarda da sanayi, ticaret, tarım, hayvancılık, turizm gibi gelir getirici alanlarda uygulanmaya devam edeceği belirtildi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594571145.612020-07-12 19:25:45