Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AVRUPA BİRLİĞİ BOED-DER’İN PROJESİNİ KABUL ETTİ

2019 Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı, Hareketlilik ve Ağ Oluşturma kapsamında Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Spor Kulübü Derneği tarafından hazırlanan proje Avrupa Birliği tarafında kabul edildi. Proje kapsamında Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan özel gereksinimli bireylere hizmet eden özel eğitim, iş okulları ziyaret edilecek.

Okunma: 1557

15.11.2019 14:21

Facebook'ta Paylaş

Proje kapsamında Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan özel gereksinimli bireylere hizmet eden özel eğitim, iş okulları ‘’Agir at Vivre  l’autisme ‘’,Maia l’autisme, lerelaisidf’’ okulları ziyaret edilerek; iyi uygulama örneklerin olduğu özel eğitim okullarında elde edilen veriler rapor haline getirilecek.

Hazırlanacak olan rapor daha sonra Bartın`da ki Valilik, Otizm Eylem Planı İl ve İzleme ve Değerlendirme Kurulu , Sivil Toplum Örgütleri ve dernek üyeleriyle paylaşılacak.

Proje kapsamında ziyaretlere Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Berna Şengün, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Senem Saygı, Beden Eğitimi Öğretmenleri Mehmet Salih Durak, Gökhan Yüksel ve İlknur Gedik’in katılacağı belirtilirken Başkan Şengün projeyle ilgili yaptığı açıklamada, “Bu uygulayacağımız proje kurumsal kapasitemizi geliştirme hedeflediğimiz  yeni projeler, yeni çalışma sahaları için  eğitimcilerimizin yapacakları gözlem ve değerlendirmeler açısında büyük önem taşımaktadır. Ziyaret edeceğimiz okullarda ki uygulama örneklerini yerinde görerek ülkemizde ve ilimizde uygulanabilecek yeni projelerimizde eğitim programları ve uygulama modellerimizi belirlemede derneğimize ve diğer sivil toplum örgütlerine rehber olacaktır. İnceleme ve raporlama yapacağımız kurumlarda özel gereksinimli bireyler için uygulanan eğitim, sağlık, istihdam, bakım  alanlarında ki düzenlemeler ve fiiliyatta ki uygulamalar, kanunlar ile koruma altına alınmış hak temelli çalışmalar, bireysel eğitim, temel, sportif,  koordinatif  beceriler, günlük yaşam, toplumsal hayata entegrasyon, dil konuşma, duyu bütünleme, neurofeedback vb. becerilerinin kazandırılmasında   uygulanan eğitim modellerini, eğitimcilerin uyguladıkları yöntemleri öğrenmiş ve kurumsal yapılarını tanımış olacağız. Bu projede emeği geçen hocalarımıza, bizlere kapılarını açacak olan ‘’Agir at Vivre  l’autisme ‘’,Maia l’autisme, lerelaisidf’’özel eğitim okullarına  teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594814876.352020-07-15 15:07:56