Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
“BAĞIMLILIKLA MÜCADELEDE AKRAN UYGULAYICI EĞİTİMİ" VERİLECEK

Bartın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı(BAKKA) 2019 yılı Teknik Destek Programı kapsamında kabul edilen " Bağımlılıkla Mücadelede Akran Uygulayıcı Eğitimi" 23-16 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Projeyle bağımlılık konusunda Bartın’da önleyici, koruyucu, bilgilendirici, farkındalık yaratıcı, bilinçlendirici olma açısından ilerleme hedefleniyor.

Okunma: 1162

24.09.2019 12:07

Facebook'ta Paylaş

Bartın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve  Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı(BAKKA) 2019 yılı Teknik Destek Programı kapsamında kabul edilen " Bağımlılıkla Mücadelede Akran Uygulayıcı Eğitimi" 23-16 Eylül 2019 tarihleri arasında Bartın Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili Yeşilay Bartın Şubesi’nden yapılan açıklamada, “Bağımlılıkla mücadele, Sağlık Bakanlığı 2018-2023 uyuşturucu ile mücadele ulusal strateji belgesi ve eylem planı çerçevesinde de ele aldığı öncelikli konularındandır. Türkiye de ve dünyada uyuşturucu madde, tütün ve alkol bağımlılığı hızla artıyor. Maddeye başlama yaş oranları ise gittikçe düşüyor. Önleme programları, madde kullanımına başlama yaşını geciktirmesi ve diğer maddelere başlamayı güçleştirmesi nedenleriyle de oldukça önemli bir role sahiptir. Bu projeyle bağımlılık konusunda ilimizde önleyici, koruyucu, bilgilendirici, farkındalık yaratıcı, bilinçlendirici olma açısından ilerlemek hedeflenmektedir. Bağımlılıkla Mücadelede Akran Uygulayıcı Eğitimine; Bartın İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı kurumlarından gönüllü 15 kişi, Yeşilay Bartın Şubesi üyesi 10 kişi, bir diğer eğitim ve proje ortağı olan Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden gönüllü 15 kişi olmak üzere Bartın'da 40 kişi katılacaktır.”denildi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1582084383.892020-02-19 06:53:03