Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BAKAN NURİ ERSOY’UN EŞİ PERVİN ERSOY, SANATÇILARLA BERABER BARTIN’I GEZDİ

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, İllerin tarihi, turistik ve kültürel mekanlarını tanıtmak ve iç turizmi canlandırmak amacıyla başlattığı “Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz”, “Ünlülerle Türkiye’yi Geziyoruz” projesi kapsamında Bartın’ı ziyaret etti. Ziyarette Ersoy ve beraberindeki sanatçılar Amasra ve Bartın’ın tarihi ve turistik adreslerini ziyaret ederek bilgi aldı.

Okunma: 1544

25.03.2021 16:37

Facebook'ta Paylaş

Ziyarette Ersoy ve beraberindeki sanatçılar Murat Dalkılıç, Akasya Asiltürkmen, Orçun Dalarslan, Özgür Özgülgün, Yeliz’den oluşan gruba, Bartın Valisi Sinan Güner’in eşi Uzm. Dr. Beyhan Güner, Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Handan Karakoç eşlik etti.

Proje kapsamında Amasra’ya gelen Ersoy’a İl Kültür ve Turizm Müdürü tarafından İlçenin tarihi ve kültürel değerleriyle ilgili bilgi verildi. Ardından Amasra Kalesi, Kemere Köprüsü, Fatih Camisi, Çekiciler sokağı ve Amasra Arkeoloji Müzesi gezisiyle Amasra programı sona erdi.

Amasra programının ardından Bartın kent merkezinde İl Müdürü Handan Karakoç eşliğinde Bartın şehir merkezi ve Kent Müzesi gezildi.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin