Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BAKKA, BİRLEŞİK KRALLIĞA İHRACAT İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Türkiye Cumhuriyeti ile Birleşik Krallık arasında imzalanan Serbest Ticaret Antlaşması ile belirlenen sanayi ve tarım ürünlerine yönelik gümrük vergilerinin azaltılması veya kaldırılması ve ticaret hacminin artırılması öngörüldü. Bu kapsamda TR81 Bölgesinde (Zonguldak, Karabük ve Bartın), işletmelerin ihracat potansiyellerinin artırılmasına katkıda bulunmak isteyen Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı, bölgede özellikle gıda ve tarım ürünleri üreten ve Birleşik Krallığa ihracat potansiyeli olan firmaların tespiti için harekete geçti.

Okunma: 205

08.01.2021 15:13

Facebook'ta Paylaş

Anlaşmanın Türkiye ile Birleşik Krallık arasındaki ticaret hacminin büyümesi anlamında önemli rol oynayacağı değerlendirilirken faaliyet alanına giren TR81 Bölgesinde (Zonguldak, Karabük ve Bartın), işletmelerin ihracat potansiyellerinin artırılmasına katkıda bulunmak isteyen Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı, bölgede özellikle gıda ve tarım ürünleri üreten ve Birleşik Krallığa ihracat potansiyeli olan firmaların tespiti için harekete geçti. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Ajans, bölgede ihracat potansiyeli olan ve söz konusu serbest ticaret anlaşmasından fayda sağlayarak ihracatını artırabilecek, anlaşma kapsamındaki ürünleri üreten firmaların tespiti, harekete geçirilmesi ve yönlendirilmesine yönelik çalışma başlattı.

Bu kapsamda çalışmaya katkı sağlamak amacıyla, Zonguldak, Karabük ve Bartın illerinde kurulu olan ve Serbest Ticaret Anlaşması özelindeki ayrıcalıklardan faydalanarak ihracat yapmak isteyen gıda ve tarım ürünleri üreticisi işletmelerin Ajansa başvurmaları istendi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin