Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BALAMBA’YI SONBAHARDA HİÇ GEZDİNİZ Mİ?

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Bartın İl Şube Müdürlüğü Balamba Tabiat Parkı sonbahar giysisini girdi. Her mevsim güzel olan Balamba’yı gezen ziyaretçiler Balamba’nın Sonbaharda ise ayrı bir güzel olduğuna dikkat çektiler.

Okunma: 742

06.12.2023 12:28

Facebook'ta Paylaş

Her mevsim güzel olan amaSonbaharda bir başka güzel olanBalamba Tabiat Parkı, kent merkezinde ziyaretçilerine doğa ile baş başa tatlı bir huzur sunuyor. 

1989 yılında 'Mesire Yeri' olarak tescil edilen park, sahanın taşıdığı tabii, kültürel kaynak değerleri ve rekreasyon potansiyeli sebebiyle 11 Temmuz 2011 tarihinde tabiat parkı olarak ilan edildi. Yaklaşık 13 hektarlık Balamba Tabiat Parkı, Bartın il merkezine olan yakınlığı ve Bartın-Karabük karayolu kenarında ulaşımın kolay olması sebebiyle tercih edilen, günübirlik ziyaretçi potansiyelinin yoğun olduğu bir alan. Bozulmamış doğal kaynak değerleri, kuş sesleri eşliğinde ağaçların arasından devam eden yürüyüş parkurları ile keyifli zaman geçirirken aynı zamanda tabii bitki örtüsü ile de görsel bir şölen sunuyor.

Fotoğrafçıların uğrak mekanı

Balamba Tabiat Parkı, fotoğrafçıların özellikle sonbaharda fotoğraflamayı en çok tercih ettiği alanlar arasında yer alıyor. Piknik yapan aileler, koşu yapanlar, doğa yürüyüşçüleri ve bisikletçiler parkın her günkü kalabalığını oluştururken alandaki çocuk oyun grupları, ahşap köprüleri, tenis kortu  ile her yaştan ziyaretçiye hitap ediyor.

Ayrıca tabiat parkında DKMP Bartın İl Şube Müdürlüğünce doğa eğitimi, yürüyüş, oryantiring gibi çeşitli etkinlikler ve spor aktiviteleri düzenleniyor.

 Haber: Gülay Ak

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin