Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BANKOĞLU, “AK PARTİ, İSRAF DÖNEMİ KAPANMASIN İSTİYOR”

Anayasa Komisyonu üyesi ve CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, 23 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan İstanbul seçimleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bankoğlu yaptığı açıklamada 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası CHP ve Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’nun elde ettiği başarının AK Parti ve ortağı tarafından bir türlü sindirilemediğini dile getirerek, “AK Parti, israf dönemi kapanmasın istiyor.”dedi.

Okunma: 410

28.05.2019 17:24

Facebook'ta Paylaş

İstanbul'un Bayrampaşa ilçesinde, CHP Bursa Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özkan ile birlikte, ilçe teşkilatının desteğiyle, seçim çalışmaları gerçekleştirerek halkın yanında olduklarını ifade eden Bankoğlu, şu açıklamalarda bulundu:

 “AK Parti ve ortağının büyük baskıları sonucu Yüksek Seçim Kurulu kendi verdiği kararı bile içine sindirememiş, YSK Başkanı dâhil 4 üye verilen iptal kararına şerh koymuştur. Yüksek Seçim Kurulu’nun hukuka uygun olmayan, adaletsiz  bir yenileme kararı vermek zorunda bırakıldığını değil bütün ülke, artık bütün dünya biliyor. Gerçek demokrasinin olduğu yönetim biçimlerinde seçmenin iradesinin yani seçmenin tercihinin sandığa yansıması esastır. Bu sistem de, her sistemi alaşağı etme konusunda tecrübeli olan AK Parti tarafından tıkanmış, zorlama gerekçelerle oylar yeniden saydırılmış ve Sayın Ekrem İmamoğlu’nun zoraki verilen mazbatası hukuka zorla uydurulmaya çalışılan kararlarla geri alınmıştır.”dedi.

“Sadece vicdanları sızlatmakla kalmadı…”

CHP’nin "hak, hukuk, adalet" söyleminin önemine değinen Bankoğlu, YSK’nın 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasındaki tavrının yediden yetmişe tüm yurttaşların adalet duygusunu zedelediğini, yurttaşları hem YSK’ya hem de hükümeti yönetenlere karşı büyük güvensizliğe sürüklediğini belirtti. Aysu Bankoğlu şöyle devam etti, “Yaşanan bu hukuksuzluk, sadece vicdanları sızlatmakla kalmadı, Türkiye’nin esasen seçmenlerin iradesi ile değil bir kişinin istekleri ile yönetildiğini bir kez daha açıkça ortaya koydu.”dedi.

“İsraf dönemi kapansın, insaf dönemi başlasın istiyoruz”

AK Parti’nin 17 yıldır hükümeti istediği gibi yönettiğini; hakkı, hukuku, Anayasa Mahkemesi kararlarını, liyakati görmezden geldiğini, yandaş ve akraba kayırmacılığı ile iş bilenleri değil işini bilenleri baş tacı ettiğini dile getiren Bankoğlu, “İsraf dönemi kapansın, insaf dönemi başlasın istiyoruz.”dedi.

Milletvekili Bankoğlu, bu ülkeyi yönetin herkesin emanetçi olduğunu unutmaması gerektiğini, CHP’nin yoksullukla, yolsuzlukla, işsizlikle mücadele etmeye geldiğini, 17 yıldır her işin başında duran, ülkeyi aile şirketi gibi yöneten AK Parti’nin "oylarımız çalındı" söylemiyle ortaya çıkmasının, beka meselesinin ne olduğunu gösterdiğini belirtti.

“Ekonomimizin geldiği son durum…”

Bankoğlu, “Türkiye, tarihinin en ağır işsizliğini, enflasyonunu, köşeye sıkıştırılmış dış siyasetini yaşarken, sanayi, tarım ve hayvancılık bitme noktasına gelmişken, her gün ülkenin dört bir yanından canına kıyan yurttaşlarımızın haberleri gelirken partili Cumhurbaşkanı kendi partisinin belediye başkan adayı için İstanbul’un 39 ilçesinde miting yapıyor. Ülkemiz, 2019 yılının ilk 6 ayını AK Parti’nin ne pahasına olursa olsun, adeta Kurtuluş savaşıymış gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni elinden kaçırmama mücadelesiyle geçmiştir. Bu enerjilerini, ülkedeki işçinin, esnafın, sanayicinin, çiftçinin, emeklinin, gencin, öğrencinin daha iyi yaşaması için harcamış olsalardı bugün durumumuz belki de bu kadar içler acısı olmayacaktı. Partimizin Ekonomi Masası'nın hazırladığı verilere göre "1 Nisan - 22 Mayıs tarihleri arasında TL’deki değer kaybı nedeniyle milli gelir, 81 milyar dolar azaldı ve kişi başına düşen gelir, ortalama 986 dolar eridi. Asgari ücretin döviz cinsinden karşılığı, 1 Nisan’da 368 dolar iken, 22 Mayıs itibarıyla 331 dolara indi. Bu dönemde her bir asgari ücretli, 37 dolar kaybetti. Türkiye’nin dış borcunun TL cinsinden karşılığı ise 272 milyar TL artışla 2 trilyon 714 milyar TL’ye çıktı. Böylece her bir vatandaşın sırtındaki borç yükü 3 bin 342 TL arttı." Ekonomimizin geldiği son durum budur.

“23 Haziran'da, hak yerini bulacak. Her Şey Çok Güzel Olacak

Biz CHP milletvekilleri, İstanbul’da haksız yere tekrar edilecek olan yerel seçim için, adayımız Sayın Ekrem İmamoğlu için saha çalışmalarındayız. En çok da oyları gasp edilen halkımızın yanındayız. Önceden başka partilere oy verdiği hâlde artık israfsız yönetim, betona değil insana hizmet ve siyasi nezaket bekleyen vicdan sahibi tüm yurttaşlarımızın yanımızda olduğunu görmek, bize doğruluğumuzu bir kez daha kanıtlıyor. 23 Haziran'da, hak yerini bulacak. Her Şey Çok Güzel Olacak.”dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1568573417.362019-09-15 21:50:17