Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BANKOĞLU, “BİN YAŞA TÜRKİYE CUMHURİYETİ”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı Bartın’da geçirdi. Bankoğlu, CHP tarafından gerçekleştirilen alternatif törene, bayrak dağıtımına ve Amasra'da teknelerle yapılan kutlamalara katılarak hemşerileriyle yaşanan coşkuya ortak oldu. Milletvekili Bankoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada ise, "Türkiye’nin kuruluş mücadelesini, Atatürk’ü, bu uğurda can veren, savaşan, direnen hiç kimseyi tarihten de kalplerden de silemeyecekler. Bin yaşa Türkiye Cumhuriyeti!"ifadelerine yer verdi.

Okunma: 405

01.09.2020 13:27

Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu üyesi Av. Aysu Bankoğlu, 30 Ağustos Zaferi'nin 98. yıl dönümünde, Zafer Bayramı'nda, hem katıldığı resmî tören ve Şehitlik ziyareti hem de Cumhuriyet Halk Partisi olarak gerçekleştirdikleri çeşitli etkinlikler hakkında açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Bartın Valiliği tarafından gerçekleştirilen ve Atatürk Anıtı'na çelenk konulan resmî törene CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş ve Bartın İl Protokolü ile birlikte katılan Bankoğlu, akabinde, Şehitlik ziyareti gerçekleştirerek bu toprakları bizlere vatan yapan Ulu Önder Atatürk'e ve şehitlerimize dua etti; onları rahmetle andı.

30 Ağustos'un esas itibarıyla ülkenin bağımsızlığına giden yolda, önemli bir dönüm noktası olduğunun altını tekraren çizen Bankoğlu, CHP Bartın örgütü olarak gerçekleştirdikleri etkinlikler hakkında şöyle konuştu:

"Ulusal bayramlarımız yönünden uzun zamandır yaptığımız gibi 30 Ağustos'ta da CHP olarak "Alternatif Tören" gerçekleştirdik. Kuruluşun partisi sıfatıyla Partimize düşen sorumluluğun bir gereği olarak İl Başkanımız Selim Karakaş ve Merkez İlçe Başkanımız Nazif Çomak başta olmak üzere tüm ilçe başkanlarımız, kadın örgütümüzden ve gençlik kollarımızdan değerli üyelerimiz, kısacası tüm partililerimizle Cumhuriyet Meydanı'ndaydık. Buradaki törenimizde, zaferin mimarı Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını büyük bir saygıyla andık. Elbette, tören sırasında sosyal mesafe kurallarına ve gerekli tedbirlere de riayet ettik."

 

Alternatif Tören'in ardından Cumhuriyet Halk Partililer ile birlikte gerek Bartın Merkez'de, gerekse Galla Pazarı'nda yurttaşlara, günün anlam ve önemine ithafen Türk bayrağı dağıtan Bankoğlu, Parti olarak amaçlarının bu değerli güne yakışır bir kutlama gerçekleştirmek olduğunu da vurguladı. 30 Ağustos'un ne kalplerden ne de zihinlerden silinebileceğini belirten Bankoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin çok büyük sıkıntılar aşılarak kurulduğunun hatırlanması gerektiğini belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi Bartın örgütünün 30 Ağustos etkinlikleri, akşam saatlerinde ise Amasra'da görkemli görüntülere sahne oldu. Amasra Belediyesi'nin organizasyonuyla tekne üzerinde gerçekleştirilen kutlamaya denizdeki başka teknelerin de eşlik etmesiyle coşkulu bir kutlama gerçekleştirildi; İstiklal Marşımız okundu. Kutlamada, Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, CHP İl Başkanı Selim Karakaş ve Amasra İlçe Başkanı Seyhan Bilgin ile birlikte diğer Partililer de yer alarak pandemi koşullarında da olsa, yaşanan büyük coşkuya ortaklık etti.

CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu açıklamasında son olarak, "Bir kez daha Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş Savaşı'nda ortaya konulan benzersiz mücadelenin her bir mimarını saygıyla anıyorum. Bilinmelidir ki, Türkiye’nin kuruluş mücadelesini, Atatürk’ü, bu uğurda can veren, savaşan, direnen hiç kimseyi tarihten de kalplerden de silemeyecekler. Bin yaşa Türkiye Cumhuriyeti!"dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1601434982.44972020-09-30 06:03:02