Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BANKOĞLU: "ELEKTRİK GİBİ HAYATİ BİR KONUDA, MAZERET KABUL EDİLEMEZ"

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda, Bartın'da günler süren elektrik kesintileri hakkında açıklamalarda bulundu. Bankoğlu yaptığı açıklamada, "Elektrik gibi hayati bir konuda, mazeret kabul edilemez."dedi.

Okunma: 1267

27.01.2021 17:10

Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu üyesi Av. Aysu Bankoğlu, Bartın'ın pek çok köy ve mahallesinde günlerce süren elektrik kesintileri meselesini, Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı. 

 

TBMM'nin çalışmalarına bir süre ara vermesinin ardından Genel Kurul'un toplandığı ilk günde, meseleyi dile getiren CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, Meclis'te şu açıklamalarda bulundu:

 

"Şehrimiz Bartın'da, 200'den fazla köyde ve birçok mahallede tam sekiz gün boyunca elektrik kesintileri yaşandı. Elektrik gidince vatandaşlarımız ısınamadılar, susuz kaldılar. Sadece kar yağışı sebebiyle 21'inci yüzyıl Türkiye'sinde bu kadar uzun süreli bir elektrik problemi yaşanmasını hiçbir surette kabul edemiyoruz. 

 

Elektrik dağıtımına ilişkin hizmetler, özel bir şirket tarafından sağlanıyor olsa da on yıllardır beklenen yatırımlar gerçekleştirilmek zorundadır. Kötü hava koşulları veya personel eksikliği bu bağlamda mazeret teşkil edemez. Gerekli denetimler, şartlar kötüleşmeden yapılmalıydı. 

 

Elbette, yeterli giderimi sağlayamayacak olsa da, yurttaşlarımızın tazminatları ilgili şirket tarafından bir an önce, eksiksiz biçimde ödenmelidir. Bartın'a yakışmayan bu sahneleri tekrar yaşatmamak için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı başta olmak üzere Devlet de tüm organlarıyla üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeli; yaşanan bu eksiklikleri bir an önce soruşturmalıdır. Ayakları yere sağlam basan ve tüm yönleriyle uygulamaya konulan bir yatırım planlamasına ihtiyaç duyulduğu açıktır."

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin