Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BANKOĞLU KUMLUCA VE ABDIPAŞA ADAYLARI ILE BELDELERE ÇIKARMA YAPTI

Anayasa Komisyonu üyesi ve CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, yerel seçimlerde partisi CHP’den adaylıkları açıklanan Gülizar Saygın ve Yaşar Alkız ile birlikte Kumluca ve Adipaşa beldelerinde seçim çalışmalarına katıldı.

Okunma: 2144

31.01.2019 16:13

Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu CHP Kumluca Belediye Başkan Adayı Gülizar Saygın ve CHP Abdipaşa Belediye Başkan Adayı Yaşar Alkız ile beraber Kumluca ve Abdipaşa’da ziyaretlerde bulunarak belediye başkan adaylarına destek istedi.

Milletvekili Bankoğlu beraberinde CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, Ulus İlçe Başkanı Yaşar Yıldırım ile birlikte CHP Abdipaşa Belediye Başkanı olarak açıklanan Yaşar Alkız ile çarşıda ve pazarda hem esnafla hem de yurttaşlarla bir araya geldi.

Yaşar Alkız’ın adaylığının Abdipaşa’da heyecan yarattığını belirten Aysu Bankoğlu, “Hemşehrilerimizle yaptığımız sohbetlerde sıkıntılarının çok ve büyük olduğunu görüyoruz. Yurttaşlarımız hayat kalitelerinin günden güne azaldığını, alım güçlerinin eridiğini, AK Parti hükümetinin maaşlara yaptığı sözde yaptığı zamları misliyle aldığından şikayetçiler. Kaşıkla verip kepçeyle alıyorlardı artık çuvalla aldıklarını söylüyorlar. Bu gidişte artık yerel yönetimlerin üzerine düşen görevler çok daha büyük ve önemlidir. Hemşehrilerimizin yaşamını kolaylaştırmaya yönelik çalışmalarla hizmet etmek için geliyoruz.”dedi.

CHP heyeti dükkanlarda, kahvehanelerde yurttaşların sıkıntılarını ve taleplerini öğrendiler. Yurttaşlarını ayıran, herkese hizmek etmekten kaçınan söylemlere artık kulakların tıkanması gerektiğini söyleyen heyet, ülkenin çok keskin bir virajda her açıdan savrulduğunu, bunun önüne bir an önce geçilmezse düzlüğe çıkılamayacağını belirtti.

Aysu Bankoğlu ve beraberindeki partililer daha sonra Kumluca’ya geçti. Kumluca’da da yurttaşların büyük ilgisiyle karşılanan Aysu Bankoğlu ve CHP’nin Kumluca Belediye Başkanı Adayı Gülizar Saygın “Kendimiz için değil, kentimiz için çalışacak adaylar arıyorsanız CHP” diyerek ziyaretlerine devam ettiler.

İşsizliğin ve enflasyonun artık bahanelerle geçiştirilemeyeceğini belirten Bankoğlu, “Mızrak artık çuvala sığmıyor. Ne söylenirse söylensin yurttaşlarımız kazançları ile evini geçindiremez, tenceresini kaynatamaz duruma getirilmiştir. İşsizlik had safhadadır. Okumuş okumamış genç insanlar işsizdir, umutsuzdur. Gelecekle ilgili plan yapamadıkları gibi hayal bile kuramamaktalar. AK Parti’nin kendine ve yandaşına çalışan zihniyeti ile geldiğimiz nokta artık saklanacak, bahanelere sığınılacak durumdan çıkmıştır. Halkımızın tuzu kuru değildir. Alın teri ile çalışarak kazanan ve karşılığında krallar gibi yaşayan yandaşlar siyahla beyaz gibidir. Bu yüzden dürüst, namuslu, kendi için değil kenti için çalışan, çözüm üretecek CHP’li adaylarla nefes alacaklar. Sayın Gülizar Saygın sadece Bartın ve Kumluca sevdalısı olduğu için değil, sağduyusuna ve bir kadın olarak herkesin derdini anlayıp, çözüm üretmek için canla başla çalışacak bir adayımızdır.”dedi.

Kumluca’daki yurttaşları işyerlerinde, çarşıda ve kahvehanelerde ziyaret eden CHP’liler yurttaşların umudunu kaybetmemesi gerektiğini, Mart’ın sonunda bahar geleceğini söylediler.

 

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin