Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BANKOĞLU YURTTAŞLARIN BAYRAMINI KUTLADI

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, Kurban Bayramında başta Bartın Merkez olmak üzere ilçe ve köylerde pek çok yurttaşla bir araya gelerek bayramlarını kutladı.

Okunma: 1092

17.08.2019 15:19

Facebook'ta Paylaş

Arife Günü, İl Protokolü ile beraber Jandarma, Garnizon Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü personeliyle bayramlaşan CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, ziyaretlerine Huzur Evi, Şehitlik ve şehit aileleri ile devam etti.

Bayramların birlik, beraberlik dışında minnet ve hatırlama ile daha da anlamlı olduğunu belirten Av. Aysu Bankoğlu, “Sadece aile büyüklerimiz, hayatta olmayan yakınlarımız değil bu vatan için şehit olan herkes, onların yakınları da bu vatanı seven herkesin ailesidir. Yakınımız olsun ya da olmasın huzur evindeki yaşlılarımızın elini öpüp hatırlarını sormak, hayır dualarını almak büyük bir manevi güçtür.”dedi.

Bartın’da vatandaşlarla bayramlaştı

Bankoğlu, bayramın ilk günü, Bartın Valiliği’nin Millet Konağı’nda gerçekleştirdiği bayram etkinliğine katılarak kamu personeli ve yurttaşlarla bayramlaştı. Barış, birlik ve dayanışma içinde olmanın her şeyden önemli olduğunu vurgulayan Bankoğlu, “Bu milleti bölmeye çalışanlar, komşuyu komşuya düşman etme dilini kullananlar bu ülkenin bütünlüğüne en büyük zararı verenlerdir. İyi bir siyasetçinin amacı, ayırt etmeksizin tüm yurttaşlarına eşit mesafede hizmet etmektir.”dedi. Ardından partililerle buluşan Bankoğlu, son siyasi ve ekonomik gelişmelerle ilgili de görüş alışverişinde bulundu. Tüm olumsuz koşullara rağmen yurttaşların bayramı moral bulmak için vesile kabul ettiğini belirten Bankoğlu, “İşsizliğin salgın hastalık gibi arttığını, yurttaşların ekonomik koşulların zorluğuna dayanacak gücü kalmadığını görmek, vicdan sahibi siyasetçilerin göz yumacağı bir konu değildir. Siyasi görüşü ne olursa olsun tüm yurttaşlar insanca yaşama koşullarına, hukuk önünde eşit haklara sahip olmadıkça CHP olarak rahat etmeyeceğiz.”dedi.

Çocuklara kitap hediye etti

Uzun süreli bayramı daha çok yurttaşla birlikte olmak için fırsat kabul ettiğini belirten Bankoğlu, Ulus ilçesi ve Çayırlar Köyü ziyaretinde ise yaz tatilindeki çocuklara kitaplar hediye etti. Bankoğlu, “Her yaştan hemşehrim benim için çok değerlidir. Geleceğimiz olan kardeşlerim de, şimdi geleceğe hazırlanan genç arkadaşlarım da, emekliliğine adım atan büyüklerim de iyi yaşamayı, kaygı duymadan yarınlara bakabilmeyi bekliyor. Bu beklentilerin, belli bir siyasi görüşe sahip insanların hakkıymış, geri kalanlar ise her türlü kötü koşulu hak ediyormuş gibi yurttaşını cezalandırmanın bizlerin gözünde zerre değeri yoktur. Ben, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sadece bana oy verenler adına değil, tüm Bartınlılar adına çalışıyorum. Madenlerde çalışan emekçilerimiz, termik santrali istemeyen yurttaşımız, fındığına domuz dadanan köylümüz hangi partidendir diye sormaya, ayırmaya başladığım gün, hemşehrilerimle arama duvar ördüğüm gündür. Benim siyasete bakışım "önce insan" odaklıdır. Karşısındakini ayırmadan amasız, fakatsız saygı duymayı başaran her kişi aynı karşılığı görür.”dedi.

Kurucaşile’de ziyaretlerde bulundu

Bayramın ikinci gününde Kapısuyu ile Kurucaşile’de partililer ve yurttaşlarla bayramlaşan Bankoğlu, yurttaşların sıkıntılarını ve isteklerini de dinledi. Bankoğlu, “Her yaştan Bartınlının içten sevgisiyle karşılaşmak, onların güvenini kazanmış olmak benim için tarifsiz bir mutluluk.”derken yoğun ilgiden duyduğu gururu hemşehrilerine borçlu olduğunu söyledi.

Kozcağız’da bayram sofrasına konuk oldu

Bayram boyunca ayrıca, Kozcağız’da bir bayram sofrasına konuk olan, Hacıosmanoğlu, Çiftlik, Kızılelma ve Ulugeçit Ambarcı köylerini ziyaret eden Bankoğlu, kırsal bölgelerdeki tek kadın muhtarı (Çakırkadı Köyü) olan Ülviye Kaya’ya pozitif ayrımcılıkla daha çok destek olunması gerektiğini de kendisine yaptığı ziyarette önemle belirtti.

Başkan Çakır ile beraber köy ziyaretleri gerçekleştirdi

Bankoğlu, bayramın son gününde ise Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır ve teşkilat mensuplarıyla birlikte Amasra'nın Kazpınarı, Gömü ve Saraydüzü köyleri ile Mevren Bölgesi'ne giderek yurttaşlarla bayramlaştı, köy kahvelerine konuk oldu.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1579407948.322020-01-19 07:25:48