Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN BELEDİYESİ AŞURE İKRAMINDA BULUNDU

Muharrem Ayı dolayısıyla Bartın Belediyesi tarafından vatandaşlara aşure ikramında bulunuldu.

Okunma: 3058

21.09.2018 12:12

Facebook'ta Paylaş

Bartın Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda aşure ikramı geleneğini devam ettirdi. Bartın Belediyesi bu kapsamda Hükümet Caddesi üzerinde vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Düzenlenen Aşure ikramına Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Bartın Kent Müzesi önünde gerçekleştirilen aşure ikramına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Aşure ikramında 5 bin vatandaşa aşure ikram edildi.

Akın, “İnşallah Muharrem Ayı ülkemizdeki birlik ve beraberliğe vesile olur”

Aşure ikramına katılan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın basın mensuplarına yaptığı açıklamada ise aşure etkinliğinin huzura ve varışa vesile olmasını temenni ederken şunları söyledi, “Göreve geldiğimizden bu tarafa dini ve önemli günlerde tatlı ve aşure dağıtıyoruz. Bugün de Muharrem Ayının ilk günleri biz de vatandaşlarımıza aşure dağıtalım istedik. Hem bu günleri hatırlatma anlamında hem de birlik ve beraberliği sağlama anlamında bu tür etkinliklerin önemli olduğunu düşünüyorum. İnşallah Muharrem Ayı ülkemizdeki birlik ve beraberliğe, dünyadaki huzura ve barışa vesile olur.” dedi.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin