Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN BELEDİYESİ GASİLHANESİ HİZMETE BAŞLADI

Bartın Belediyesi tarafından 23 Temmuz 2020 tarihinde temel atma töreni ile yapım çalışmaları başlatılarak kısa bir süre içerisinde inşaatı tamamlanan Bartın Belediyesi Gasilhanesi düzenlenen törenle hizmete girdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Mezarlıklar ve Defin İşleri Birimi ile Bartın’da verdiği cenaze hizmetleriyle vatandaşların acı günlerinde yanında olan Bartın Belediyesi şimdi ise bu hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Çevre aydınlatması, asfalt ve bordür yapımı, altyapı çalışmaları ve peyzaj düzenlemelerinin de tamamlanmasıyla toplam maliyeti 2.000.000 TL olan proje Bartın halkının hizmetine sunuldu.

Okunma: 147

12.11.2021 16:30

Facebook'ta Paylaş

02.06.2020 tarihinde ihalesi yapılarak yapım çalışmalarına başlanan 7500m2’lik toplam alan üzerinde, 352 m2 gasilhane binası, 85 m2 sundurma ve 50 m2 depo alanı, 26m2 bir adet erkek ve bir adet kadın gasilhane, 17 m2 4 adet erkek ve 4 adet kadın olmak üzere toplam 8 adet hareket sensörlü, içten açılabilir sistemli morg kabini, 7m2 bir adet erkek ve bir adet kadın gassal odası, 20 m2 2 adet erkek ve kadın mescit, 3 adet büro, çay ocağı, depo alanı, erkek ve kadın abdesthane, 2 adet gasil masası, 2 adet hidrolik sedye, 8 adet morg ünitesi, 2 adet tıbbi masayı içerisinde barındıran Bartın Belediyesi Gasilhanesi cenaze hizmetlerine büyük katkı sağlayacak.

“Halkımıza büyük kolaylık sağladık”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenin açılış konuşmasını Belediye Başkanı Cemal Akın gerçekleştirdi. Başkan Akın, konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Cenaze hizmetleri bizlerin en önemsediği hizmetlerden bir tanesi. Vatandaşlarımızın en zor zamanları bir yakınlarını kaybettikleri anlardır. Bartın Belediyesi olarak halkımızın en kötü anlarında da yanlarında olmak, bir nebzede destek vermek amacıyla göreve geldiğimiz günden itibaren cenaze hizmetlerimize yenilikler kattık. İlk olarak araç sayımızı artırarak ücretsiz cenaze nakli gerçekleştirmeye başladık. 6 cenaze aracımızla Türkiye’nin her yerine ücretsiz cenaze gönderip-getirerek bu konuda halkımıza büyük kolaylık sağladık. Bu kapsamda da kilometrelerce yol kat ettik. Bu hizmetimizin yanı sıra belediyemize kazandırdığımız tabureler ile cenaze evlerine de hizmet götürüp, cenaze evlerine de ikramlar gönderiliyoruz. Şimdi ise hayata geçirdiğimiz bu proje ile hizmetlerimize bir yenilik daha ekledik.

23 Temmuz 2020 tarihinde temel atma töreni ile yapım çalışmalarını başlattığımız Gasilhane Projemizin açılışını gerçekleştiriyoruz. 02.06.2020 tarihinde ihalesi yapılan proje 26m2 bir adet erkek ve bir adet kadın gasilhane, 17 m2 4 adet erkek ve 4 adet kadın olmak üzere toplam 8 adet hareket sensörlü, içten açılabilir sistemli morg kabini, 7m2 bir adet erkek ve bir adet kadın gassal odası, 20 m2 2 adet erkek ve kadın mescit, 3 adet büro, çay ocağı, depo alanı, erkek ve kadın abdesthane, 2 adet gasil masası, 2 adet hidrolik sedye, 8 adet morg ünitesi, 2 adet tıbbi masayı içeriyor. 7500m2’lik toplam alan üzerinde, 352 m2 gasilhane binası, 85 m2 sundurma ve 50 m2 depo alanı bulunuyor. Belediyemizce cenaze sahiplerine ücretsiz temin edilen tahta ve kefen hizmetimiz de yine buradan yapılmaya devam edecek.

“Tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştiriyoruz”

Ölüm tabi ki bir hak. Ama ölümden sonra yapılan işlemlerin hepsi cenaze yakınları için ayrı ayrı bir uğraş. Bartın Belediyesi olarak vatandaşlarımızın yanında yer alıyor ve sorumluluğu tamamen üstümüze alıyoruz. Cenaze yakınlarına sadece taziyeleri kabul etmek kalıyor. Tüm bu işlemleri cenaze sahiplerinden bir kuruş dahi talep etmeden tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın acılı günlerinde yanında olarak onların tüm cenaze işlemleri ile biz ilgileniyoruz. Bunlar bizim için çok hassas konular. Bu hassasiyetle çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Yeni inşa ettiğimiz gasilhane ile birlikte şehrimizde cenaze hizmetleri daha kolay ve eksiksiz olacak. 24 saat kesintisiz hizmet verecek şekilde tasarlanan gasilhane ile vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Şehrimize kazandırdığımız diğer cenaze hizmetlerinin yanı sıra cenaze yıkama işlemlerini de ücretsiz şekilde halkımıza sağlayacağız. Bu önemli projenin hayata geçmesinde emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyor, Bartın Belediyesi Gasilhanesi’nin şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Teşekkür Belgesi takdim edildi

Başkan Akın’ın konuşmasının akabinde Gasilhane Projesine Ayten İğci’ye Eşi Merhum Taner İğci’nin anısına vermiş olduğu desteklerden dolayı “Teşekkür Belgesi” takdim edildi. Başkan Akın, belge takdiminde hayırsever Ayten İğci’ye katkılarından dolayı teşekkür ederek, Merhum Taner İğci’ye de rahmet diledi. Belge takdiminin ardından Kur’an’ı Kerim Tilaveti okunarak, dua yapıldı. Yapılan dua sonrası da Bartın Belediyesi Gasilhanesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin