Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN BELEDİYESİ SERİYİ 3 AYRI ESER İLE SÜRDÜRDÜ

Bartın Belediyesi Kültür Yayınları serisine üç yeni kültür yayını daha kattı. Geleneksel el sanatları, mimari yapı özellikleri ve resim sanatının örneklerinin yer aldığı kültür yayınları, Bartın’ın sahip olduğu kültürel zenginlikleri bir kez daha kitapseverlerle buluşturdu.

Okunma: 581

30.03.2024 11:45

Facebook'ta Paylaş

Bartın Belediyesi Kültür Yayınlarından çıkan Bartın’lı Ressam Erkan Geniş’in “Erkan Geniş’in Fırçasından Bartın”, Kültür ve Turizm Bakanlığı Camaltı ve Ebru Sanatçısı, Teknik Öğretmen İbrahim Boz’un “Camaltı Gelin Aynaları” ve Yerel Tarih Araştırmacısı Çetin Asma ile Araştırmacı Yazar Mehmet Akman’ın kaleme aldıkları “Dünden Bugüne Tarihi Bartın Camileri” isimli üç eseri Bartınlılarla buluşturdu.

 

Yayınlanan 3 ayrı eser Bartın’ın sahip olduğu kültürel zenginliklerinin bilinmeyen yönlerini okuyucularla buluşturdu. Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede; “Mavi ve yeşilin hakim olduğu doğasıyla, mimari yapısıyla, geleneksel el sanatlarıyla nice güzellikleri içinde barındıran şehrimiz, Bartın’ımızın tarihine ışık tutmak adına kültür yayınları serimize üç yeni eser kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Her biri birbirinden değerli kültür yayınlarımızın siz değerli vatandaşlarımızla buluşmasında büyük emekleri olan Bartın’lı Ressam Erkan Geniş’i, Camaltı ve Ebru Sanatçısı İbrahim Boz’u, Yerel Tarih Araştırmacısı Çetin Asma ile Araştırmacı Yazar Mehmet Akman’ı bir kez daha tebrik ediyor, halkımız adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Haber Merkezi

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin