Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN BELEDİYESİ’NDE EN DÜŞÜK MAAŞ 3.718,06 TL OLDU

Bartın Belediyesi’nde çalışan 400 şirket personelini ilgilendiren Toplu Sözleşme görüşmeleri tamamlanarak, imzalar atıldı. Sendika temsilcileri ile yapılan toplu iş sözleşmesine göre işçilerin ücret, sosyal hak ve ikramiyelerinde iyileştirmeler yapıldı. Buna göre en düşük 2.681,60 TL maaş alan şirket personeli yeni sözleşme ile en düşük 3.718,06 TL maaş alacak. Bu zamlarla maaşlarda ikramiye ve sosyal haklar dahil 1.036,46 TL artırım yapılırken ayrıca sosyal haklar artırılarak sosyal paket ödemesi de yapılması kararlaştırıldı. 10 yevmiye üzerinden verilen ikramiye de 30 yevmiyeye çıkartıldı.

Okunma: 293

24.02.2021 11:42

Facebook'ta Paylaş

Bartın Belediyesi ile yetkili sendika olan Belediye İş Sendikası arasında 400 çalışanı kapsayan Toplu Sözleşme görüşmeleri tamamlandı. Bartın Belediyesi iştiraki Bartın Gıda İnşaat Peyzaj Turizm Nakliye Eğitim Akaryakıt Temizlik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bünyesindeki 400 çalışanı için Belediye-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmza törenine Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkan Yardımcısı Hasan Aydın ve işçi temsilcileri katıldı. Sözleşmede, Kanun Hükmünde Kararname’den (KHK) sonra oluşan ekonomik farklılıkları düzenlemek amacıyla önemli oranlarda iyileştirmelere yer verildi.

Şirket personeli en düşük 3.718,06 TL maaş alacak

İmzalanan sözleşmeye göre, 400 kişiden oluşan personel maaşlarında iyileştirmeye gidildi. En düşük 2.681,60 TL maaş alan şirket personeli yeni sözleşme ile en düşük 3.718,06 TL maaş alacak. Bu zamlarla maaşlarda ikramiye ve sosyal haklar dahil 1.036,46 TL artırım yapılmış oldu. Ayrıca sosyal haklar artırılırken, sosyal paket ödemesi de yapılması kararlaştırıldı. 10 yevmiye üzerinden verilen ikramiye de 30 yevmiyeye çıkartıldı. Yeni toplu sözleşmesinin Bartın Belediyesi bütçesine yıllık ek maliyeti 10.405.011,96 TL olarak açıklandı.

“Toplu sözleşmemizin hayırlı olmasını diliyorum”

Çalışanların bütün haklarını en iyi şekilde verdiklerini belirten Belediye Başkanı Cemal Akın, ücretlerde önemli oranda artışlar yaptıklarını kaydetti. Akın; “Bartın Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden itibaren gece gündüz demeden şehrimiz için çalışmaya devam ediyoruz. Yaptığımız hizmetlerin her zerresinde işçi kardeşlerimizim emeği ve alın teri var. Göreve geldiğimiz günden beri işçimizin alın teri kurumadan ücretlerinin ödenmesi noktasında üzerimize düşeni yaptık. Yapmış olduğumuz toplu iş sözleşmesinde de işçi kardeşlerimizin hak ettikleri zam oranını alabilmeleri adına ne gerekiyorsa yaptık. Gelinen süreçte 400 şirket personellerimizi kapsayan toplu sözleşme imzalarını attık. En düşük 2.681,60 TL maaş alan şirket personelimizin yeni sözleşme ile maaşını en düşük 3.718,06 TL’ye yükselttik. Toplu sözleşmemizin hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte de personellerimizle birlikte bu şehre hizmet etmeye devam edeceğiz.”dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin