Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN BELEDİYESİ’NDEN SUÇ DUYURUSU

Bartın Belediyesi, Belediye depolarında muhafaza edilen bazı malzemelerin bir iş yerine getirilerek satışına kalkışılmasına ilişkin bir soruşturma kapsamında, belediye işçi personelinden olaya karışanların Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadeye çağrıldığı yönündeki haberlerle ilgili olarak basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada belediye deposundan sıfır malzemelerin alınıp, çuvallarla bir iş yerine bırakıldığının tespit edilmesi üzerine adli makamlara suç duyurusunda bulunulduğu, suç duyurusu üzerine de adli makamlarca soruşturmanın başlatıldığı bilgi verildi. Bartın Belediyesi’nden yapılan açıklamada ayrıca sürece tam destek verildiği belirtilirken, “Yönetimimizde Bartın Belediyesi, halkımızın güvenini ve huzurunu bozacak hiçbir olumsuzluğa fırsat vermeyecek, şeffaf ve dürüst yönetim anlayışıyla çalışmalarına devam edecektir”ifadeleri kullanıldı.

Okunma: 965

28.06.2024 12:55

Facebook'ta Paylaş

Bartın Belediyesi, Belediye depolarında muhafaza edilen bazı malzemelerin bir iş yerine getirilerek satışına kalkışılmasına ilişkin bir soruşturma kapsamında, belediye işçi personelinden olaya karışanların Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadeye çağrıldığı yönündeki haberler ve iddialarla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Bartın Belediyesi tarafından yapılan açıklamada belediye deposundan sıfır malzemelerin alınarak çuvallarla bir iş yerine bırakıldığının tespit edildiği belirtildi.

Konu ile ilgili Bartın Belediyesi’nin suç duyurusunda bulunduğunun belirtildiği açıklamada sürecin takipçisi ve destekçisi olunacağının altı çizildi.

“Belediyemiz deposundan malzemelerin alınıp, çuvallarla bir iş yerine bırakıldığı tespit edildi”

Bartın Belediyesi’nden yapılan açıklamada şöyle denildi, “Kamu hizmetlerinde kullanmak amacıyla; Belediyemiz depolarında muhafaza edilen bazı malzemelerin bir iş yerine getirilerek satışına kalkışılmasına ilişkin bir soruşturma kapsamında, belediyemiz işçi personelinden olaya karışanların Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadeye çağrıldığı yönündeki haberlerle ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirme amaçlı bir açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Öncelikle söz verdiğimiz üzere, göreve geldiğimiz günden itibaren Bartın Belediyesi olarak şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkeleri doğrultusunda hareket ettiğimizi ve edeceğimizi vurgulamak isteriz. Belediyemiz, tüm faaliyetlerinde her zaman hukuka, mevzuata ve kamu yararına uygun olarak hareket etmektedir. Bu kapsamda belediyemiz deposundan sıfır malzemelerin alınıp, çuvallarla bir iş yerine bırakıldığının tespit edilmesi üzerine adli makamlara suç duyurusunda bulunulmuş, suç duyurumuz üzerine de adli makamlarca derhal soruşturma başlatılmıştır. Belediyemizce de bu sürece tam destek verilmektedir.”

“Belediye Başkanımız sorumluları adalete teslim etmiştir”

Açıklamada Bartın Belediye Başkanı Muhammet Rıza Yalçınkaya’nın olayın aydınlatılması ve sorumluların adalete teslimi için gerekli önlem ve çalışmaları yaptığı vurgulanırken şöyle denildi, “Bu bağlamda, geçmişten süre gelen bu tür olayları engelleme ve sorumlularını adalet önüne çıkarma yönünde kararlı adımlar atan ve atmaya devam eden Belediye Başkanımız, bu olayın aydınlatılması için gerekli tüm tedbirleri almış ve sorumluları adalete teslim etmiştir.

Adli soruşturmanın selameti açısından detay paylaşılamamakla birlikte, süreçle ilgili gelişmeler oldukça siz değerli kamuoyu bilgilendirilecektir.”

“Bartın Belediyesi, halkımızın huzurunu bozacak hiçbir olumsuzluğa fırsat vermeyecek”

Bartın Belediyesi’nden yapılan açıklamada son olarak Bartın Belediyesi olarak halkın güvenini ve huzurunu bozacak hiçbir olumsuzluğa fırsat verilmeyeceğinin altı çizilerek açıklama şöyle tamamlandı, “Yönetimimizde Bartın Belediyesi, halkımızın güvenini ve huzurunu bozacak hiçbir olumsuzluğa fırsat vermeyecek, şeffaf ve dürüst yönetim anlayışıyla çalışmalarına devam edecektir.

Bu süreçte gösterdiğiniz anlayış ve destekleriniz için teşekkür eder, siz değerli halkımızın gücü arkamızda oldukça huzur ve güven ortamında çok daha güzel hizmetlere imza atacağımızı kamuoyuna duyururuz.”

Haber: Soner Boyacı

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin