Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN GARİPLİKLERİNİN BİR YENİSİ...

Aylardır çözülemedi...

Okunma: 6997

17.11.2016 18:41

Facebook'ta Paylaş

Bartın kent merkezinde yer alan Özenci Sokak ve Kavallar'da İnternet İsyanı

 

Milenyum çağını yaşadığımız 2016 yılında Bartın şehir merkezinde tam anlamıyla bir internet krizi yaşanıyor. Şehir merkezinde bulunan Demirciler Mahallesi Özenci Sokak sakinleri alt yapı olmadığı için internet hizmetinden faydalanamıyor. Bu durumu Bartın Türk Telekom İl Müdürlüğü yetkililerine bildirdiğini ifade eden vatandaşlar 5 aydır hiçbir şey yapılmadığını söyledi.

 

Tam 5 ay oldu

 

Tuna Mahallesi Muhtarı Nihan Taner’de kızı ve kayınvalidesinin internetsiz mahallede yaşadığını ifade ederek, "Kızımın ve kayınvalidemin oturduğu mahallede alt yapı olmadığı için internet hizmeti bulunmuyor. Bu durumu Bartın Türk Telekom İl Müdürlüğü yetkililerine de bildirdik. Ancak kendileri bize bunun için gerekli cihazın Genel Müdürlükten geleceğini ve ne zaman geleceği konusunda bir fikirlerinin olmadığını söylediler. Cihazın 15 günde gelebileceği gibi 1 ay sonra da gelebileceğini dile getirdiler. Tam 5 ay oldu ve şehir merkezinde teknoloji ve internet çağı dediğimiz bir dönemde internet hizmetinden faydalanamıyoruz. Bugün köylerde bile artık fiber alt yapı bulunuyor" dedi. 

 

Ödevler internet kafelerde yapılıyor

 

 Demirciler Mahallesi Özenci Sokak'ta yaşanan bu internet krizinden en çok öğrencilerin mağdur olduğunu ifade eden Taner, "Kızım gibi orada birçok çocuk öğrenci ve bu durumdan en çok onlar mağdur. Bugün okullarda verilen birçok ödevin araştırması hep internet üzerinden veriliyor. Çocuklar artık ödevi olduğu zaman internetin olduğu kafelere gitmek zorunda kalıyor. Kafede ödev yapan bir çocuğun ödevinin ne kadar iyi olması beklenir. Bu sorunun bu zamana kadar çözülememesinin tek nedeni bence Genel Müdürlükten cihazın gelmesi değil buradaki Türk Telekom yetkililerinin duyarsızlığıdır." şeklinde konuştu. 
 

Kavallar da internet mağduru
 

Aynı sorun şehir merkezinde Cumhuriyet Mahallesi Kavallar bölgesinde de yaşanıyor. Bartın Üniversitesi'nin yavaş yavaş fakültelerini Kutlubeyyazıcılar Kampüsüne taşımasından dolayı birçok öğrenci özellikle son dönemde Kavallar ve Cumhuriyet Mahallesi'ni yerleşim yeri olarak seçiyor. Bölgede öğrenci popülasyonu hızla artarken üniversite öğrencileri de alt yapı olmadığı için internet sorunu yaşıyor. Öğrenciler, tıpkı Demirciler Mahallesi Özenci Sokak gibi ya Hükümet Caddesi'nde internetin bulunduğu kafelerde ödevlerini yapıyor ya da Çatmaca mevkiindeki kafeleri bunun için tercih etmek zorunda kalıyor.

 

Etiketler: bartın haber, bartın tv,
Okuyucu Yorumları

Alaaddin maden

18.11.2016

O hoop oda bisey mi. Telekom kendi binasının yanına alt yapı yok diyor. Dağıtmış bunlar.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594654795.572020-07-13 18:39:55