Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN KENT MERKEZİNDE MUTASYONLU VİRÜS UYARISI

Bartın’da dinamik denetim modeli süreci kapsamında İl genelinde bin personelle yapılan denetimlere Bartın Valisi Sinan Güner de katıldı. Vali Güner denetimler esnasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada şehir merkezinde mutant virüslerin görülmeye başlandığını vurgulayarak, “İngiliz varyantı bizde de var. Bütün vakalar İstanbul temaslı. İller arası geçişlerle bu tür şeyler artık kaçınılmaz. Burada önemli olan bunlarla beraber hayatı sürdürmek. Bu konuda tedbirlere riayet etmek gerekiyor. Vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Şehir merkezimizde de mutant vakalar var. Vatandaşımızın üzerine düşen sorumluluklarını yerine getirmelerini bekliyoruz. Sarı rengimizi korumamız hatta maviye dönmek için çaba harcamalıyız.”dedi.

Okunma: 261

05.03.2021 12:13

Facebook'ta Paylaş

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla Türkiye genelinde yapılan Koronavirüs denetimleri Bartın’da da sabah saatlerinde bin kişilik personelle gerçekleştirildi. Hendekyanı Caddesindeki esnaf denetimine katılan Bartın Valisi Sinan Güner, kurallara uyulması konusunda vatandaşları uyardı.

Bartın’da bin kişi ile denetim yaptıklarını söyleyen Vali Sinan Güner, “Bugün Bartın’da bin kişi ile sabahtan bu yana denetimlerimizi yapıyoruz. Bu her gün sürecektir. Buradaki amacımız ilimiz risk değerlendirmesinde sarı bölgedeyiz. Orta riskli bölgede olduğumuz için turuncu ve kırmızı renge göre ekonomik ve sosyal hayata göre daha iyi tedbir düzeyindeyiz. Bizim bunu devam ettirmemiz gerekiyor. Bu süreci bütün vatandaşlarımızla ile birlikte başaracağız. İşyerlerindeki çalışma yöntemlerimizle ve denetimlerimizle bu süreci atlatmaya çalışıyoruz. Ama insanların özel hayatları, sosyal hayatları kendi içerisindeki hayatlara da müdahale edemeyiz. Sonuçta umuma açık yerlerdeki denetimlerdeyiz. O nedenle vatandaşlarımızın yaşamlarının her aşamasında dikkatli olmaları ve bizim şu anda bulunduğumuz risk durumunu korumamıza hatta maviye dönüştürmekte yardımcı olmalarını istiyoruz. Mutant dönemindeyiz, bu yeni versiyon ilimizde de görüldü. Bununla ilgili karantina tedbirlerini alarak, tam eşgüdümlü olarak çalışıyoruz. Hepimizin bu durumu korumak için çabalamayız. Hep birlikte bunu başarmamız gerekir.”dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin