Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN LİMANI’NDA KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

Bartın Valiliği, Bartın Limanı’nda alınan önlemler ile ilgili açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada Zonguldak Sahil Sağlık Merkezinden uzman sağlık personeli talep edildiği ve bu kapsamda iki Uzman Sağlık Personelinin Bartın Limanında konu ile ilgili göreve başladığı duyuruldu.

Okunma: 330

17.03.2020 12:13

Facebook'ta Paylaş

Bartın Valiliği Bartın Limanı’nda Koronavirüs’e karşı tedbir aldı. Bu kapsamda Bartın Valiliği’nden yapılan açıklamada Bartın Limanı’nda alınan tedbirler ile ilgili şu bilgilere yer verildi, “Corona Virüs salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak amacı ile Bartın ilimizin Dünya ile bağlantı kapısı olan Bartın Limanında konu ile ilgili tedbirler derhal alınmaya başlanarak Zonguldak Sahil Sağlık Merkezinden uzman sağlık personeli talep edilmiş, iki Uzman Sağlık Personeli Bartın Limanında konu ile ilgili göreve başlamıştır.
Bakanlık Talimatları doğrultusunda Corona Virüsün salgın olarak görüldüğü başta Çin olmak üzere İran, İtalya, Fransa, İspanya, Belçika, Almanya, Hollanda, Danimarka, Avusturya, Irak, Azerbaycan, Güney Kore ve İsveç uyruklu kişilerin ülkemize girişine izin verilmemekte, ayrıca bu ülkelerin vatandaşı olmasa bile son 14 gün içerisinde bu ülkelerde bulunan başka ülkelerin vatandaşları da ülkemize alınmamaktadır. Bu ülkelerden gelen Türk Vatandaşları İl Sağlık Müdürlüğü ile irtibat kurularak ülkemize alınmaktadır. 
Bartın Limanına gelen yabancı bandıralı gemiler ilk olarak Zonguldak Sahil Sağlık Merkezi tarafından limanımızda görevlendirilen uzman sağlık personelleri tarafından gemi ve gemi personelinin gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra gemilere Deniz Polisi, Gümrük Muhafaza Memurları ve Belediye Personeli kendi görevleri ile ilgili çalışmalar yapmak üzere gerekli tedbirleri alarak çıkmaktadır.”
 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1586463513.192020-04-09 23:18:33