Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
“BARTIN SAKLI BAHÇE”

İstanbul’da yaşayan Bartınlı iş insanı Raci Özdemir, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bartın Belediye Başkanı Aday adayı oldu. Özdemir, aday adaylığı başvurusunu CHP İl Başkanlığı’nda İl Başkanı İsmail Cem Akyol’a teslim etti. Özdemir yaptığı açıklamada Bartın’ın saklı bir bahçe gibi keşfedilmeyi bekleyen bir il olduğuna vurgu yaparak, “Bartın’ın hakkını, hukukunu korumak ve aramak için aday adaylığımı ilan ediyorum.”dedi.

Okunma: 771

06.12.2023 13:16

Facebook'ta Paylaş

Bartınlı iş insanı Raci Özdemir, CHP’den Bartın Belediye Başkanlığı görevi için aday adayı oldu. Özdemir, aday adaylığı dosyasını CHP Bartın İl Başkanlığı’nda düzenlenen programda İl Başkanı İsmail Cem Akyol’a teslim etti.

Özdemir’in aday adaylığı başvuru programında CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Fatma Mazhar ve çok sayıda partili de yer aldı.

“Bartın mahsur kalmış bir il”

CHP Bartın Belediye Başkan Aday Adayı Raci Özdemir aday adaylığı başvurusu esnasında yaptığı açıklamada Bartın’ın keşfedilmeyi bekleyen bir saklı bahçe olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu, “1950 Yegenli Köyü doğumluyum. Evliyim 5 kız evladım var. 25 yıldır İstanbul’dayım. Hayatın süzgecinden geçmiş bir Bartınlı olarak engin tecrübemle, cesaretimle,vizyonumla Bartın’da siyaseti, hayat bakışını, siyasetin oksijenini yükseltmek için aday adayı oldum.Bartın eşi benzeri olmayan saklı bahçe gibi mahsur kalmış bir il. 1991’de il olduk bugün Bartın 32 yaşında. Bartın’ın enerjisini yükseltmek için Türkiye’nin her yerinde tanıtmak için aday oldum. Birçok Belediye Başkanımız oldu hizmet verdi. Yapılanlar oldu yapılamayanlar oldu. Hepsine hizmetleri için teşekkür ediyorum. Biz birlikte Bartınlıyız.”

“Yapılamayanları gerçekleştirebilmek için aday oldum”

Raci Özdemir konuşmasının devamında ise Bartın’da yapılamayanları tecrübesi ve cesaretiyle gerçekleştirmek için aday adayı olduğunu belirterek şöyle devam etti, “Başlamak işin yarısı. Akıl birliği, düşünce, azim, cesaret işin tamamıdır. Bundan dolayı Bartın’ın sorunlarını gözlemleyen biri olarak bugüne kadar yapılanların dışında yapılamayanları hatta yapılması çok zor projeleri gerçekleştirebilmek için aday oldum.

Kontrolden çıkan hayat pahalılığı karşısında alım gücü düşmüştür. Halk zor durumdadır. Halkın parası kıymetlidir. Çocuk bezinden kefen bezine kadar vergi veriyoruz. Mevkiiye, paraya doymayan insanların ülkesinde yaşıyoruz. Emekli 7 bin 500 lira maaş, asgari ücretli 11 bin 400 lira maaş alıyor. Milyonlarca şaibeli paralar ceplere indiriliyor bizde ibretle izliyoruz.

Türkiye neden bu durumda? Siyasi ahlak çökmüş. Fosilleşmiş bir siyasetin önderliğinde hayat bulmaya çalışan bir Türkiye var. ahlak yasası çıkaralım dediler olmaz dediler, ruh sağlığı yasası çıkaralım dediler gerek yok dediler. Peki nereden buldun yasası çıkaralım dediler ona da red verdiler. Dolayısıyla hazırdan beslenen üretmeyen bir toplum olduk. Üretmeyen toplumlar üreten toplumların kölesi olmaya mahkumdur. Bu çirkinlikler karşısında biz millet olarak kendi kendimizi gözden geçirerek şeffaf bir belediyecilik anlayışı ahlaki değerlere sahip halkın parasını israf etmemek lazım. Belediyenin bugün yapması gereken işler dışında belediyeyi aşan işlerde vardır. Çünkü Bartın saklı bahçe gibi keşfedilmeyen bir il.”

“Önceliğimiz Bartın”

CHP Bartın Belediye Başkan Aday Adayı Raci Özdemir konuşmasında son olarak Bartın’ın hakkını, hukukunu korumak ve aramak için yola çıktığını belirterek açıklamasını şöyle tamamladı, “Bizim önceliğimiz Bartın. Biz Bartın’ı seviyoruz bütün Bartınlıları seviyoruz. Bizde parti ayrımı yok. Biz sivil toplum geleneğinden geldiğimiz için insanları kucaklamasını herkese eşit mesafede olmayı biliyoruz.  Bartın’ın hakkını, hukukunu korumak ve aramak için aday adaylığımı buradan ilan ediyorum.”

Özdemir, daha sonra aday adaylığı başvuru dosyasını İl Başkanı İsmail Cem Akyol ve Merkez İlçe Başkanı Fatma Mazhar’a teslim ederek tebrikleri kabul etti.

Haber: Doğancan Özen

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin