Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN ÜNİVERSİTESİ’NDEN 2 DÜNYA ŞAMPİYONU DAHA ÇIKTI

Bartın Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri Ekrem Öztürk ve Burhan Akbudak, Dünya Üniversiteler Şampiyonasında grekoromen stilde tüm rakiplerini geçerek dünya şampiyonu oldular. Milli Sporcu Ekrem Öztürk 55 kiloda, Burhan Akbudak ise 82 kiloda tüm rakiplerini yenerek altın madalya aldı.

Okunma: 2652

12.09.2018 13:07

Facebook'ta Paylaş

Brezilya’nın Goiania kentinde başlayan Dünya Üniversiteler Şampiyonasında Bartın Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencisi Milli Sporcu Ekrem Öztürk 55 kiloda, Burhan Akbudak ise 82 kiloda tüm rakiplerini yenerek altın madalya aldılar.

 

“Öğrencilerimiz bizleri gururlandırmaya devam ediyor”

 

BESYO Müdürü Doç. Dr. Taner Bozkuş şampiyonada altın madalya alan sporcuları tebrik ederek, “Öğrencilerimiz bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Sadece ulusal ölçekte düzenlenen müsabakalarla yetinmeyip, aldıkları başarılarla uluslararası müsabakalarda da bayrağımızı en üstte dalgalandırıyorlar. Hedeflerini yüksek tutan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum.”dedi.

“2020 Tokyo Olimpiyatları’nda da madalyalarla döneceğine inanıyorum”

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun da Öztürk ve Akbudak’ı kutlayarak, “Daha önce birçok şampiyonluğa ve dereceye imza atan öğrencilerimiz, Brezilya’nın Goiania kentinde yapılan şampiyonada da göğsümüzü kabarttı. Bu doğrultuda öğrencilerimizi tebrik ediyor, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda da madalyalarla döneceğine inanıyorum.”dedi.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin