Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Bartın’da 14 Avlak Belirlendi

Bartın’da 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu’nun 3. maddesi gereğinde son toplantı Bartın Vali Yardımcısı Gökhan Gürbüzerol Başkanlığında yapıldı.

Okunma: 4889

22.02.2017 17:24

Facebook'ta Paylaş

4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu’nun 3. maddesi gereğince Av Komisyonu Toplantıları Amasra, Kurucaşile ve Ulus ilçelerinde tamamlandı. Son toplantı, Bartın Vali Yardımcısı Gökhan Gürbüzerol Başkanlığında, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 10. Bölge Müdürlüğü Bartın Şube Müdürü İlksen Ateşoğlu, İl Jandarma Komutanlığı, Bartın Orman İşletme Müdürlüğü, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Avcı Derneklerinden Üç Avcı Üyeden teşekkül İl Av Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi.
 

Önemli kararlar alındı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 10. Bölge Müdürlüğü Bartın Şube Müdürü İlksen Ateşoğlu tarafından komisyon üyelerine Bartın ilindeki av-yaban hayatı çalışmaları hakkında bilgi verilerek başlayan toplantıda, 2017-2018 Av yılı için Mayıs ayında toplanacak olan Merkez Av Komisyonuna (MAK) sunulmak üzere; avlanmasına izin verilen av hayvanları ve süreleri, limitleri, koruma altına alınan av hayvanları, koruma altına alınan av hayvanlarından avlattırılması talep edilen türler, yasaklanan avlanma usul ve şekilleri, yasaklanan avlanma araç ve gereçleri ile özellikleri, mücadele maksatlı avlanma esas ve usulleri, avlanmanın yasaklandığı sahalar, yaban hayvanı yerleştirildiği için ava yasaklanan sahalar ile ilgili kararlar alındı.

 

Bartın’da 14 avlak belirlendi

Bartın İl genelinin tamamı, 13 adet Devlet Avlağı, 1 Adet Genel Avlak olmak üzere toplam 14 adet avlağa ayrıldı. Avcılar, 2017-2018 Av Döneminde Avlak Yönetimi Bilgi Sisteminden (AVBİS) Av Hayvanı Kota izni almak şartıyla av yapabilecektir. İl Av Komisyonu üyelerince Mehmet Kırgezen Bartın İli Bölgesel Avcı Üye adayı olarak seçildi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin