Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN’DA BİR İLK OYUNCAK KÜTÜPHANESİ AÇILDI

Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan Oyuncak Kütüphanesi Projesi hayata geçti. Bartın İl Merkezi ve Merkeze bağlı köylerde yaşayan, desteğe ihtiyaç duyan çocukların gelişim ve eğitimlerinde eşit fırsatlara sahip olabilmeleri, ailelerinin de çocukların eğitimiyle ilgili desteklenmeleri amacıyla Bartın Valiliği’nde hazırlanan Oyuncak Kütüphanesi 28 Mayıs Dünya Oyun Oynama Günü’nde gerçekleştirilen törenle açıldı.

Okunma: 580

28.05.2019 17:38

Facebook'ta Paylaş

Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın yardımlarından yararlanan ailelerin 0-6 yaş arası çocuklarına oyun alanı sunulması,  çocuklara ve ailelerine ödünç oyuncak  verilmesinin yanı sıra, çocuklara zaman kavramını öğreterek sorumluluk kazandırılması, zihinsel ve fiziksel gelişimlerine yardımcı olmak amacıyla Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Proje Uygulama Eğitim Merkezi içerisinde “Oyuncak Kütüphanesi”nin açılış gerçekleştirildi.

Açılışa Bartın Valisi Sinan Güner ve eşi  Uzm. Dr. Beyhan Güner, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Özel İdaresi  Genel Sekreteri İbrahim Kayış, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Mahmut Şahin, Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü  Feridun Güler, Bartın Halk Eğitim ve ASO Müdürü M. Asım Özdemir, Bartın TSO Başkanı Halil Balık, TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülsüm Karakaş ve Üyeleri, Bartın Üniversitesi Çocuk Gelişimi Programı Öğr. Görevlisi Meryem Esra Öztabak, Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Yasemin Büyükşahin, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Serap Sapmaz,  Vakıf Personeli, Proje Uygulama Eğitim Merkezinden eğitim alan çocuklar  ve aileleri katıldı.

Vali Güner desteklerden dolayı teşekkür etti

Vali Güner açılış töreninde yaptığı konuşmasında; Proje ile, Bartın İl Merkezi ve Merkeze bağlı köylerde yaşayan ve maddi desteğe ihtiyaç duyan okul öncesi çocukların sağlıklı gelişimlerinin takip edilmesi, her çocuğa sağlıklı bir şekilde büyümesini ve gelişmesini sağlayacak oyuncaklar ile oyun oynama imkanı sağlanması, çocukların kendi yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olması, çocukların oyuncaklara ekonomik ulaşımlarının sağlanması, oyunun önemini artırarak çocukların sosyal yaşamlarını zenginleştirmek, çocukların oyuncakları paylaşması, ödünç alması ve geri getirmesi yoluyla sorumluluk geliştirmelerini sağlamak, çocukların teknoloji (internet, akıllı telefon, tablet) bağımlılığı   ile erken temasını önlemek ve gelişimlerini  olumsuz etkileyen  durumlardan  uzak tutarak kaliteli zaman geçirmelerinin sağlanması, çocuklara   kütüphane kültürünün erken yaşta yerleşmesinin sağlanması, eğitimde fırsat eşitliğini sağlayacak dezavantajlı konumdaki ailelerin çocuklarının sosyal gelişimlerine ve eğitimlerine destek olacak alternatif ortamların  hazırlamasının amaçlandığını belirterek Oyuncak Kütüphanesi Projesinin hazırlık aşamasında; Uzm.Dr. Beyhan Güner öncülüğünde, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Ticaret  ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülsüm Karakaş ve Üyelerine,  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Serap Sapmaz’a, Bartın Üniversitesi Çocuk Gelişimi Programı Öğretim Görevlisi Meryem Esra Öztabak ve öğrencilerine, Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü Öğretim Görevlisi Özkan Avcı ve öğrencilerine, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Yasemin Büyükşahin  ve öğrencilerine, Albayrak Yapı Markete, Bartın Devlet Hastanesi çalışanlarına, değerli bağışçılara, Kamu Kurumu personelleri, Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı  Müdürü Feridun Güler ve vakıf personeli Şeyda  Usta ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı çalışanlarına katkılarından dolayı teşekkür etti. 

Ardından Vali Güner ve eşi Uzm.Dr. Beyhan Güner ile davetliler tarafından  Oyuncak Kütüphanesi’nin açılış kurdelesi kesildi.  

Miniklerin gösterisi beğeniyle izlendi

Proje Uygulama Eğitim Merkezimizde eğitim almakta olan 4-6 yaş okul öncesi öğrencilerinin yapmış olduğu müzikli gösteri davetliler tarafından beğeniyle izlendi.

Kutlama pastası kesildi

Çocuklarla birlikte kesilen pastanın ardından  kütüphanede bulunan oyuncakları  inceleyen  Vali Güner oyuncak kütüphanesinin hayırlı olmasını diledi.  

 Akın, “Minik yavrularımızı mutlu edecek her projeyi destekliyoruz”

Açılış törenine katılan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ise yaptığı açıklamada, “Minik yavrularımızı mutlu edecek her projeyi destekliyoruz. Bartın Belediyesi olarak da çocuklarımız için her fırsatta etkinlik ve yatırım yapıyoruz. Gözleri ışıl ışıl parlayan ve mutluluğu en çok hak eden günahsız minik yavrularımız için hazırlanan Oyuncak Kütüphanesinin açılışını gerçekleştirdik. Bu güzel çalışmayı şehrimize kazandıran, emeği geçen herkesi kutluyorum.”dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1568573715.52019-09-15 21:55:15