Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
“BARTIN’DA BİSİKLET” TEMALI SERGİ AÇILDI

Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri, Bartın Belediyesi’nin organizasyonu, Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği’nin katılım ve katkıları ile devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Hükümet Caddesi üzerinde “Bartın’da Bisiklet” temalı fotoğraf sergisi açıldı.

Okunma: 3348

21.09.2018 12:14

Facebook'ta Paylaş

16-22 Eylül tarihlerinde Bartın’da da çeşitli etkinlikler ile kutlanacak olan  Avrupa Hareketlilik Haftası devam ediyor.

Etkinlikler kapsamında Hükümet Caddesi Bartın Kent Müzesi önünde “Bartın’da Bisiklet” temalı fotoğraf sergisi açıldı.

Serginin açılışına Bartın Belediyesi başkan Yardımcısı Hasan Arınan, Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Artar, sergiye destek veren araştırmacı yazar Çetin Asma ve bisiklet severler katıldı

“2 bin 500’ü aşkın şehirde kutlanıyor”

48 adet tarihten ve günümüzden fotoğrafın sergilendiği sergi ile ilgili açıklamalarda bulunan Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Artar şu ifadelere yer verdi, “16-22 Eylül tarihleri arasında her yıl dünyada farklı ülkelerde bu yılda 51 farklı ülkede 2 bin 500’ü aşkın şehirde Avrupa Hareketlilik Haftası kutlanıyor. Bartın’da da biz geçen yıl kutlamaya başladık. 16.cısı kutlanırken tüm dünyada bizde Bartın’da ilkini geçen yıl bir haftalık etkinliklerle kutlamıştık. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Türkiye Belediyeler Birliği organizasyonunda koordinasyonunda yürüyor bu çalışmalar. Bartın Belediyesi ile de biz Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği olarak bir haftalık etkinlikler organize ettik. Bu etkinlikler kapsamında çeşitli yürüyüşlerimiz oldu, sergilerimiz oldu, çocuklara yönelik aktivitelerimiz oldu. Geçen yıl Hareketlilik Haftası kapsamında Salı ve Cuma günleri İl Trafik Komisyonunun aldığı karar gereği Pazaryeri trafiğe kapatıldı ve orada geçici peyzaj düzenlemesi yapıldı. Bu yıl da etkinlik kapsamında trafiğe kapatılan yerde düzenlemelerimiz oldu.

“Çeşitlendir ve Devam Et”

Bu Hareketlilik Haftasının üç önemli odağı var. Birincisi bisiklet ve her yıl farklı bir tema ile işleniyor. Bu yılki teması ise “Çeşitlendir ve Devam Et” yani insanların ulaşım alışkanlıklarını çeşitlendirmelerini, yürüyüş ile desteklemelerini bazı yerlerde olası büyük şehirlerde tramvay, metro ve farklı ulaşım modlarına bisikleti dahil etmelerini istiyoruz. Ikincisi tüm hafta etkinlikleri. Üçüncüsü ise son gün 22 Eylülde Dünya Otomobilsiz Kentler Günü. Dolayısıyla 22 Eylülde Bartın’da bartın kent merkezinden Batın Üniversitesi’nin Kutlubey Yerleşkesine yapacağımız 35 km’lik bisiklet turu ile haftayı sonlandıracağız. Bu etkinliklerde bize destek veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıl daha da renkli etkinliklerle kutlamak istiyoruz.

“Bisiklet Bartın’da yeni değil”

Burada 48 fotoğraf sergileniyor. Bu etkinliğimizde Bartın’da bisiklet temasını işledik. Bartın’da yeni bir ürün değil. Eski fotoğraflardan eski arşivlerden sayın Çetin Asma bize destek oldu. Bartın’daki memurların bisiklet kullanımından, okullara bisikleti ile gelen çocukların eski Bartın’ın bisiklet arşivini açtı bizlere Çetin Asma. Bizde Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği olarak başta uzun turlarımız olarak her sene yaptığımız Çanakkale Şehitlerini Anma Turları ve Bartın’da festivallerde yapmış olduğumuz Bartın’ın farklı coğrafyalarını konuklara gösterme çabalarımızda çektiğimiz fotoğrafları sergiliyoruz.”dedi. 

Sergi gün boyunca vatandaşların ziyaretine açık tutuldu.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin