Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN’DA HAFTALIK VAKA SAYISI 100 BİN KİŞİDE 31,16’YA DÜŞTÜ

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca haftalık vaka sayısı haritasını paylaştı. Buna göre Bartın’da haftalık vaka sayısı 100 bin kişide 31,16’ya düştü. Bartın Valiliği’nden yapılan açıklamada vaka sayısında %30’luk bir azalma olduğu ancak normalleşmenin başlaması, işyerlerinin açılması için vaka sayısındaki düşüşün devam etmesi gerektiği vurgulandı. Yapılan açıklamada ayrıca Bartın’daki vakaların neredeyse tamamının kaynağının il dışı temas olduğu belirtilerek; il dışında yaşayan vatandaşların Bartın’a ziyaretlerini azaltmalarını, zorunlu hallerde gelinmesi durumunda ise maske, mesafe, hijyen kurallarına uyarak yakın temas ve kalabalık ortamlardan uzak durmaları istendi.

Okunma: 342

24.02.2021 11:58

Facebook'ta Paylaş

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda illerin vaka ortalamalarını açıkladı. Bakan Koca tarafından yapılan paylaşımda daha önce 100 bin kişide 44,69 olan vaka sayısı 100 bin kişide 31,16’ya geriledi.

Bartın Valiliği’nden yapılan açıklamada ise vaka sayısında %30’luk bir azalma olduğu ancak normalleşmenin başlaması, işyerlerinin açılması için vaka sayısındaki düşüşün devam etmesi gerektiği vurgulandı. Yapılan açıklamada ayrıca Bartın’daki vakaların neredeyse tamamının kaynağının il dışı temas olduğu belirtilerek il dışında yaşayan vatandaşların Bartın’a ziyaretlerini azaltmalarını, zorunlu hallerde gelinmesi durumunda ise maske, mesafe, hijyen kurallarına uyarak yakın temas ve kalabalık ortamlardan uzak durmaları istendi.

Yapılan açıklamada Bartın halkına seslenilerek şöyle denildi, “Kıymetli Bartın’lılar; Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan vaka sayımızda %30’luk bir azalma görülmüştür. Normalleşmenin başlaması, işyerlerinin açılması için vaka sayımızdaki düşüşün devam etmesi gerekmektedir. İlimizdeki vakaların neredeyse tamamının kaynağı il dışı temastır. İl dışında yaşayan hemşehrilerimizden kendi büyüklerinin ve sevdiklerinin sağlığı için Bartın’a ziyaretleri azaltmalarını, zorunlu hallerde gelmişlerse maske, mesafe, temizlik kurallarına uymalarını, yakın temaslardan ve kalabalık ortamlarda bulunmaktan kaçınmalarını rica ediyoruz.”

Bartın’da aşılanan kişi sayısı 18 bini geçti

Covid-19 aşı uygulaması kapsamında Bartın’da aşılanan kişi sayısı 18 bini geçerken ikinci doz aşı uygulanan kişi sayısı ise 3 bine yaklaştı.  Bartın’da toplam yapılan aşı sayısı ise 20 bini geçti.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin