Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN’DA KADIN KOOPERATİF SAYISI İKİYE YÜKSELDİ

SS Bartın Hanımeli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Bartın Valisi Sinan Güner’i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Vali Güner, Valilik olarak her daim destekçileri olacaklarını belirterek Yöresel Gıda Ürünleri Yapımı Kursunu başarıyla tamamlayan kooperatif üyesi kadın kursiyerlere sertifikalarını verdi.

Okunma: 595

07.07.2021 12:36

Facebook'ta Paylaş

Japonya Büyükelçiliği Yerel Projelere Hibe Programı kapsamında desteklenerek Kozcağız Beldesinde kurulan Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca (SYDV) yürütülen Bartın Kadın Mesleki Eğitim Beceri Merkezi’nde kurs alan kadın girişimciler öncülüğünde Bartın SYDV ve Bartın Ticaret İl Müdürlüğü işbirliğiyle SS Bartın Hanımeli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kuruldu.

Bartın Valisi Sinan Güner, Kooperatif üyeleri, Bartın SYDV Müdürü Feridun Güler ve İl Ticaret Müdürü Erhan Özcan’ı makamında kabul etti.

İlimizin çalışkan kadınlarının Bartın Kadın Mesleki Eğitim Beceri Merkezi’nde biraraya gelerek kooperatif kurmalarının, kadınların sosyo-ekonomik hayata katılımları anlamında önemli olduğunu ve Valilik olarak her daim destekçileri olacaklarını ifade eden Vali Güner, Yöresel Gıda Ürünleri Yapımı Kursunu başarıyla tamamlayan kooperatif üyesi kadın kursiyerlere sertifikalarını verdi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin