Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN’DA KİVİ HASADI BAŞLADI

Bartın Tarım ve Orman İl Müdürü Yasin Önder Yonca Tim Firmasına ait tek parça halinde ülkemizin en büyük modern kivi bahçesini ziyaret ederek hasat çalışmalarını yerinde inceledi.

Okunma: 193

11.11.2021 12:36

Facebook'ta Paylaş

Tarım ve Orman İl Müdürü Yasin Önder beraberinde Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü İbrahim Yıldırım, Gıda ve Yem Şube Müdürü Cevdet Akyüz ile birilikte Yonca Tim Firmasına ait tek parça halinde ülkemizin en büyük modern kivi bahçesini ziyaret etti. Ziyarete Yonca TİM Tekstil firma yetkilisi Kerem Aydın eşlik ederek, kivi bahçesi hakkında; bahçenin kurulumu, bakımı, yönetimi, pazarlama, hasat ve verim hakkında bilgiler verdi. Yaklaşık 400 ton ürün hasadı beklediklerini paylaşarak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Tarım ve Orman İl Müdürü Yasin Önder ziyaretinde yaptığı açıklamada, "İlimizin toprak karakteristiklerinden özellikle PH' ı Bartın Kivisine apayrı bir aroma ve lezzet katıyor. Bu özelliğiyle marka ürün olma potansiyeli söz konusudur. İlimizde 60 dekarı organik olmak üzere toplam 260 dekar kivi bahçesinin bulunduğunu, bölgemiz iklimine oldukça uygun kivi yetiştiriciliğinin geliştirilerek kümelenmenin sağlanması için her türlü desteğin verilmeye devam edileceğinin altını çizerek üreticilerimize bol mahsül, bereketli kazançlar dilerim."dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin