Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN’DAN 3 PROJEYE DESTEK

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2024 Yılı Turizme Yönelik Teknik Destek Programı 1. Dönem (Ocak-Şubat) sonuçlarını açıkladı. Buna göre Zonguldak, Karabük ve Bartın illerinde toplamda 7 projeye destek verilecek.

Okunma: 682

30.03.2024 11:51

Facebook'ta Paylaş

TR81 Batı Karadeniz Bölgesinde (Zonguldak, Karabük, Bartın) turizm sektöründe yer alan aktörlerin, yerel ve bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlamak amacıyla Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2024 Yılı Turizme Yönelik Teknik Destek Programı ilan etti.

 

 5 Şubat 2024 tarihinde ilan edilen Turizme Yönelik Teknik Destek Programının öncelikleri ise “ekoturizm ve doğa sporlarında tanıtım ve markalaşmanın sağlanması; ekoturizm ve doğa sporlarında planlama, rotalama ve etkinlik geliştirilmesi, ekoturizm ve doğa sporlarında yer alan aktörlerde kurumsallaşma ve hizmet kalitesinin arttırılması, doğa ve kültür turizminin geliştirilmesi”  olarak belirlendi.

Bu kapsamda BAKKA’ya sunulan projelerin değerlendirme süreçleri tamamlanarak desteklenmeye hak kazanan projeler belli oldu.

Desteklenmeye hak kazanan projeler açıklandı

Buna göre; Bartın Üniversitesi Rektörlüğü tarafından hazırlanan  Turizm Odaklı Olarak Bartın Irmağının Su Sporlarına Uygun Rotalarının Belirlenmesi projesi, Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği tarafından hazırlanan Bartın’da Bisikletli Turizm İş Modelleri Tasarımı projesi; Tarım ve Orman Bakanlığı 10. Bölge Müdürlüğü Bartın Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan Daha Çok Öğreniyor Daha Güzel Öğretiyoruz projesi; Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Eğitim kenti Karabük'ün Eğitim Mirası projesi; Yenice Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından hazırlanan Yenice Doğal Ihlamur Balı AB İle Buluşuyor projesi; Karabük İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan Safranbolu Doğa Rotası projesi ve Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği tarafından hazırlanan Mantar Ekoturizmi Danışmanlığı projesi desteklenmeye hak kazandı.

Haber: Gülay Ak

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin