Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN’DAN 5 PROJE İÇİN SÖZLEŞME İMZALANDI

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından TR81 (Zonguldak, Karabük, Bartın) Düzey 2 Bölgesi’nde iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesi amacıyla ilan edilen 2020 Yılı Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan projelerin sözleşme imzalama süreci tamamlandı. Buna göre Zonguldak ilinden 7, Karabük ve Bartın illerinden 5’er olmak üzere toplamda 17 adet proje ile sözleşme imzalandı.

Okunma: 378

30.10.2020 13:44

Facebook'ta Paylaş

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından yapılan açıklamada değerlendirme sonuçlarının ilanını takiben sözleşme için davet mektupları gönderildiği ve sözleşme imzalama işlemlerinin 23 Ekim 2020 tarihi itibariyle sona erdiği ifade edildi.

2020 Yılı Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında Zonguldak ilinden 7, Karabük ve Bartın illerinden 5’er olmak üzere toplamda 17 adet proje ile sözleşme imzalanırken 19.996.542,96 TL kaynak aktarımı ve 29.752.333,90 TL tutarında altyapı yatırımı sözleşmeye bağlandı.

BAKKA’dan yapılan açıklamada ayrıca, “Proje hazırlayarak programımıza başvuruda bulunan ve sözleşme imzalayan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür eder; sağlanacak desteklerin bölgemize hayırlı olmasını temenni ederiz.”denildi.

Bartın’dan imzalanan projeler ise şöyle:

Kumluca Belediyesi tarafından hazırlanan “Kumluca Sanayi İle Gelişiyor; Bartın Üniversitesi Rektörlüğü tarafından hazırlanan “Geleceğin Nitelikli Mühendisleri Bartın Üniversitesi’nde Yetişiyor”; Hasankadı Belediyesi tarafından hazırlanan “Küçük Sanayi Sitesi ve Çevre Altyapısı Yapımı”; Fuat Sezgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Bartın’da Güçlü Gelecek, Nitelikli İş Gücüyle İnşa Edilecek” ve Bartın İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan “Ulaşım Kolaylaşıyor Sanayi Can Buluyor”

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin