Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN’DAN İZMIR’E YARDIM ELI

İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem nedeniyle İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından başlatılan ayni bağış yardım kampanyası çerçevesinde Bartın Valiliği koordinesinde Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı’nın destekleriyle ayni bağışların yüklendiği yardım tırı Bartın’dan İzmir’e uğurlandı. Yardım tırının uğurlandığı törene katılan Bartın Valisi Sinan Güner, Türk halkının zor günlerde tek yürek olmayı başararak, birlik ve beraberlik örneğini gösterdiğini belirtti.

Okunma: 318

10.11.2020 12:50

Facebook'ta Paylaş

İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem nedeniyle İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından başlatılan ayni bağış yardım kampanyası çerçevesinde Bartın Valiliği koordinesinde Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı’nın destekleriyle ayni bağışların yüklendiği yardım tırı dualarla İzmir’e uğurlandı.

Uğurlamaya Bartın Valisi Sinan Güner, daire amirleri ve basın mensupları katıldı.

Vali Güner’den Bartın halkına teşekkür

Bartın Valisi Sinan Güner uğurlama esnasında yaptığı açıklamada,

Türk halkının zor günlerde tek yürek olmayı başararak, birlik ve beraberlik örneğini gösterdiğini belirterek şunları söyledi, “Bütün Türkiye gibi bizi de üzen canımızı yakan İzmir’de deprem afeti yaşadık. Devletimiz her Bakanlığı ile her kuruluşu  ve STK’larla çok kısa sürede organize olarak gerek kurtarma gerek barınma gerek iaşe gibi her türlü hizmeti en seri şekilde yerine ulaştırdı. Bu afette diğer afetlerde olduğu gibi ülkemizde bütün vatandaşlarımızın milli birlik ve beraberliğinin bir örneği olarak her afette yaşadığımız bu dayanışmayı burada da gösterebilmek açısından planlı düzenli bir yardım talebi oldu. Ne ihtiyaç varsa AFAD ihtiyacını bildirdi ve bunların bir standart olarak sunulması için düzenli bir yardım programı başlattı. Biz de diğer afet ve Suriye gibi bizden talep edildiği zamanlarda vatandaşlarımız büyük bir duyarlılık göstererek bu yardım tırını hazırladı. Burada standart gıda kolileri bir de hiç kullanılmamış olmak şartı ile battaniye var. Bu tırı organize eden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, bütün kamu kuruluşları,  sivil toplum kuruluşları ve her şeyden önemlisi bunu bir battaniye de olsa bir koli de olsa o bilinçle katkı sağlayan bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bir daha böyle organizasyonlara ihtiyaç duymayız ama her ortamda biz mili birlik ve dayanışmayı acı günde ve kötü günde gösteren bir milletiz. Teşekkür ediyoruz.”dedi.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin