Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTINSPOR’DA 3’ÜNCÜ SERKAN YURTAÇAN DÖNEMİ

Bartınspor’un Olağanüstü Genel Kongresi geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirildi. Eski Başkan Murat Yıldırım’ın aday olmadığı kongreye tek liste ile giden eski Başkanlardan Serkan Yurtaçan bir kez daha Bartınspor Başkanlığı görevine seçilirken Bartınspor’da 3’üncü Serkan Yurtaçan dönemi başladı.

Okunma: 893

25.06.2024 10:08

Facebook'ta Paylaş

Bartınspor’un Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı hafta sonu Cumartesi günü Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Kongrede sezon ortasında Başkanlık görevini Kenan Dursun’dan alan Murat Yıldırım tekrardan aday olmazken eski Başkanlardan Serkan Yurtaçan bir yıllık aranın ardından kongreye tek liste ile giderek yeniden Bartınspor Başkanlığı görevine seçildi. Serkan Yurtaçan’ın başkan olmasıyla beraber Bartınspor’da 3’üncü Serkan Yurtaçan dönemi de başladı.

Olağanüstü kongreye AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Keser, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Cemal Akın, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı İsmail Cem Akyol, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, delegeler ve Bartınspor taraftarlarıkatıldı.

Kongrede ilk olarak divan belirlenirken ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla devam etti. Kongrede faaliyet ve denetim raporları okunarak ibra edildi.

Tek liste ile gidilen seçimde Bartınspor Başkanlığına SerkanYurtaçan seçildi.

Yıldırım, “Başkanlık yapmak ateşten bir gömlek”

Kongrede konuşan eski Başkan Murat Yıldırım kulüpte başkanlık yapmanın ateşten gömlek giymek olduğunu dile getirirken yeni yönetime görevinde başarılar diledi. 

Yıldırım şöyle konuştu, “Bizler, yönetim olarak kulübün başarısı için elimizden gelen çabayı sarf ettik. Kulübümüzde şimdiye kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kenan Dursun başkanımızdan devraldığım Bartınspor Başkanlığı benim için çok büyük onur ve gururdu. Kulüpte başkanlık yapmak gerçekten ateşten bir gömlek. O nedenle yeni dönemde yönetimde olacak arkadaşlara sahip çıkın, onlara değer verin. Kulüp Başkanlığı yaptığımız dönemde çok güzel günlerimiz oldu. Yeni arkadaşlara görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

Yurtaçan, “Şehre yakışır bir takım oluşacağının garantisini verebilirim”

Bartınspor Başkanı seçilen Serkan Yurtaçan ise konuşmasında“Bundan önce 2 yıllık bir yönetimim oldu. Birinde grup şampiyonluğundan sonra playoffta elendik, sonrasında da sondan ikinci hafta şampiyonluktan koptuk. Bizim her zaman söylediğimiz bir şey vardı; hiçbir zaman ‘o sene, bu sene’ muhabbetini yapmadık. 25 yıldır bu takım BAL liginde amatöre demir atmış durumda. Bartınpsor’la beraber BAL liginde başlayan takımların birçoğu şuan 3. Lig’de, 2. Lig’de hatta Süper Lig’de olanlar bile var. Şampiyonluk ayrı bir nokta ama şehre yakışır, dirençli, mücadeleci bir takım oluşacağını garantisini verebilirim. Şampiyonluk olur mu olmaz mı bunun garantisini hiçbir zaman veremeyiz.” diye konuşurken yeni dönemin hayırlı olmasını diledi.

Aldatmaz, “Elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz”

Kongrede konuşan AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz iseBartınspor’a gereken desteği vermeye devam edeceklerini belirterek alt yapıya dikkat çekti. Aldatmaz şöyle konuştu, “Bu markaya sahip çıkmak hepimizin görevi. Bu markaya hep beraber sahip çıkacağız. Bartınspor’u daha iyi yerlere taşıyacağız. Geçen sene ne dediysek bugün de aynı yerdeyiz. Ben önceki dönem kulüp başkanlığı yapan başkanlarımıza da teşekkür ediyorum. Herkes kendi emeğince Bartınspor’a katkı vermeye çalıştı. 20 küsur yıldan beri hedefimiz olan 3’üncü lige çıkamadık. Benim projem, gençlerle bunu 2-3 yıla yayarak güçlü bir şekilde 3’üncü lige çıkmak. Bartın’da futbolun gelişmesi için il genelindeki bütün antrenörlerimizle, kulüp yöneticilerimizle bir araya geldim. Yaptığımız değerlendirmelerde Bartın’da futbolun gelişebilmesi için eskisi gibi kulüp sayısını artırmak için, tek sahamızın Ömertepesi olmaması için semt sahalarının olmasını kararlaştırdık. Aileler çocuklarının gözlerinin önünde olmasını istiyor. Geçmişte Bartınspor’un başarısı bu şekilde olmuştur. Bu kapsamda semt sahalarını, köy sahalarını artıracağız. Bartınspor da bunun lokomotifi konumundadır, olmaya da devam edecektir. İnşallah Bartınspor da daha iyi yerlerde olacaktır. Olması için de biz elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bartınspor yönetim listesi

Serkan Yurtaçan başkanlığındaki Bartınspor’un yeni yönetimi ise şu şekilde: Mehmet Somaklı, Fahrettin Fırıncıoğlu, Erhan Somaklı, Yüksel Tekin, Murat Yılmaz, Alkım Tan, Selçuk Yüce, Mustafa Keleşoğlu, Soner Yürekli, Seyhan Yalçın, Orhan Tofan, Hüseyin Akmaz, Nedim Bankoğlu, Semih Sargın, Muhammet Kızılayoğlu, Arda Çalıkoğlu, Furkan Reis, Onur Özkaya, Ufuk Şahin, Ferdi Kabak, Mehmet Bekçi, Yılmaz Akdeniz, Sefayi Kanmaz, Hüseyin Boran, Murat Güner, Batuhan Ünal, Yıldıray Güngörür, Bender Topçu, Hikmet Altay yer aldı.

Denetleme Kurulu asil üyeleri; Güngör Demirci, Taşkın Balta ve Adanan Akteki’nden oluşurken Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Kurulu asil üyeleri ise Serkan Yurtaçan, Soner Yürekli, Batuhan Ünal oldu.

 

Haber: Haluk Türkoğlu

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin