Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTINSPOR’DAN TFF’NİN KARARINA TEPKİ

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) genç oyunculara daha fazla fırsat tanımak için aldığı karara Bartınspor’dan tepki geldi. TFF’nin alacağı iddia edilen karara göre Bartınspor’un da mücadele edeceği Bölgesel Amatör Lig (BAL)’de takımlar maçların ilk 45 dakikasında dört, ikinci 45 dakikasında ise iki genç oyuncu oynatacak. Bartınspor yönetimi karara tepki gösterirken genç oyuncuların daha çok oynaması ve tecrübe kazanması için yapılan bu uygulamanın maalesef büyük oranda suiistimal edileceğini dile getirdi.

Okunma: 711

03.07.2024 11:08

Facebook'ta Paylaş

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yeni kararları hayata geçirmeye hazırlanıyor. Buna göre Bartınspor’un da mücadele edeceği Bölgesel Amatör Lig (BAL)’de takımlara maçların ilk 45 dakikasında dört, ikinci 45 dakikasında ise iki genç oyuncu oynatma zorunluluğu getirilecek.

Düzenleme kapsamında genç yaş kontenjanı, 2003 doğumlu ve üstü oyuncular olarak belirlenirken düzenleme ile genç futbolculara daha fazla fırsat tanımak

Bartınspor’dan tepki geldi

Bartınspor Yönetim Kurulu kamuoyunda dile getirilen haberlerle ilgili bir açıklama yaparak alınması konuşulan karara tepki gösterdi. Kararın suiistimal edileceğini ifade eden Bartınspor yönetimi karardan vazgeçilmesini talep etti.

Bartınspor’dan yapılan açıklamada şöyle denildi, “Bazı haber bilgi sitelerinde duyurulan, 2003 ve daha genç kontenjan oyuncu statüsünün 2024-2025 futbol sezonu için 4+2 olarak düzenleneceği şeklinde çıkan haberlerin araştırmalarımız neticesinde ciddi derecede geçerli olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız. Genç oyuncuların daha çok oynaması ve tecrübe kazanması için yapılan bu uygulamanın maalesef büyük oranda suistimal edildiği de aşikardır.

“Çok yüksek meblağlarda ücretler istediği görülmektedir”

Şöyle ki; gerek kendi kulübümüzün yaptığı transfer çalışmalarında, gerekse başka kulüpler yaptığımız istişareler de 2003 ve daha genç oyuncu piyasasının çok yüksek meblağlarda ücretler istediği görülmektedir. Bu durumun genç oyuncuları yetiştirmekten ziyade onları yalancı bir maddiyatın içine atmaktadır. Bu sezon 2003 olan kontenjan seneye 2004 olacak sonraki sezon 2005 olacak. Bugün milyonun üstünde ücret isteyen 2003 doğumlu bir oyuncunun tabiri caizse seneye yüzüne bakılmayacaktır. Hali hazırda olduğu gibi 1999,2000,2001,2002 doğumlu genç kardeşlerimiz bu durumdan olumsuz etkilenmektedir ve bu oyuncuların büyük bir çoğunluğu bu sene boşta kalacaktır.Çıkan haberlerin sadece söylentiden ibaret olduğunu umar kulübümüz Bartınspor olarak Federasyonumuzun en doğru kararı vereceğini düşünmekteyiz”

Haber: Haluk Türkoğlu

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin