Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARÜ İLE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İŞBİRLİĞİ

Bartın Üniversitesi (BARÜ) ile Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında küçük yaşlardan itibaren bireylerin gelişimlerine destek verilmesi hedefiyle iş birliği protokolleri imzalandı. Protokol kapsamında çocukların erken yaşlarda üniversite ortamı ile tanışmaları sağlanacak

Okunma: 598

28.03.2024 11:03

Facebook'ta Paylaş

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ile Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı tarafından imzalanan protokol kapsamında çocukların erken yaşlarda üniversite ortamı ile tanışmaları sağlanacak. Böylece BARÜ Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezince yürütülen ‘Çocuk Üniversitesi’ ile Okul Öncesi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezince yürütülen çalışmalara yönelik iş birliğini kapsayan protokolle, çocukların gelişimlerine destek verilecek. Ayrıca BARÜ ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan ortak çalışmaların genişletilerek yeni projelerin hayata geçirilmesi için adımlar atılacak. Çocukların eğitim, kültür, sanat, edebiyat ve spor alanlarındaki bilgilere ve yeniliklere uygun ortamlarda ulaşmaları amacıyla ortak uygulamalar hayata geçirilecek. 

“Bugünün çocukları, yarının gençleri, geleceğimizin mimarları”

İmzalanan protokolün önemine değinen Rektör Uzun, “Bugünün çocukları, yarının gençleri ve geleceğimizin mimarları olacaktır. Bu doğrultuda bilim ve eğitim alanındaki yeni gelişmeler ışığında akademi, sanat, spor, dil ve kültür alanlarında çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmeyi hedefliyoruz. Çocuk Üniversitesi ile Okul Öncesi Uygulama ve Araştırma Merkezi çalışmalarıyla çocuklarımızın erken yaşta kendilerini keşfetmelerini ve farkındalıklarının artmasını istiyoruz. İmzalanan bu protokoller ile iş birliği içerisinde önemli çalışmalar yürütüleceğine yürekten inanıyorum. Bu düşüncelerle katkıları için Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ramazan Aşcı’ya, kurumsal ilerleyişimizdeki özverileri için Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Sevim Çelik ile Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Sayın Yasemin Büyükşahin, Okul Öncesi Eğitimi Uygulama Araştırma Merkez Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Sayın Zerrin Mercan ile birlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Protokol imza törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevim Çelik, Genel Sekreter Prof. Dr. Selçuk Gümüş, Genel Sekreter Yardımcısı Turgay Delialioğlu, Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yasemin Büyükşahin, Merkez Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Aylin Kurt, Okul Öncesi Eğitimi Uygulama Araştırma Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Zerrin Mercan, Merkez Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ümmühan Akpınar Afşin ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünden temsilciler katıldı.

Haber Merkezi

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin