Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BAŞKAN AKIN’DAN BAKAN DÖNMEZ’E TEŞEKKÜR

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, temaslarda bulunmak üzere geldiği Bartın’da Bartın Belediyesi’ni de ziyaret ederek, Belediye Başkanı Cemal Akın’dan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Okunma: 157

21.09.2022 16:43

Facebook'ta Paylaş

Belediye girişinde Belediye Başkanı Cemal Akın tarafından çiçeklerle karşılanan Bakan Dönmez, Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ve Belediye personeli ile selamlaşarak sohbet etti. Bakan Dönmez’i makamında ağırlayan Başkan Akın, göreve geldiği günden bugüne kadar hayata geçirilen ve devam eden projeleri ile ilgili bilgi verdi. Bartın Belediyesi’ne gerçekleştirmiş olduğu nazik ziyareti için Bakan Dönmez’e teşekkür eden Başkan Akın, Bartın’da ve bölgemizde gerçekleştirilen yatırımlara verdiği destek için şükranlarını iletti.

 

Yatırımlar konuşuldu

 

Sohbet havasında geçen ziyarette misafirperverliği için Belediye Başkanı Cemal Akın’a teşekkür eden Bakan Dönmez, çalışmalarında kolaylık diledi. Bartın’da ve Filyos bölgesine gerçekleştirilen yatırımların ve planlanan çalışmaların da değerlendirildiği ziyarette Belediye Başkanı Cemal Akın, Bakan Dönmez’e Bartın Belediyesi’ni ziyareti anısına hediyeler takdim etti.

 

Başkan’dan Bakan Dönmez’e teşekkür

 

Başkan Akın, ziyaretle ilgili yaptığı açıklamasında, “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez belediyemizi ziyaret etti.  Sayın Bakanımıza belediye çalışmalarımızla ilgili bilgiler vererek, bölgemizde gerçekleştirilen yatırımlarla ilgili düşüncelerimi paylaştım. Sayın Bakanımıza şehrimize ve belediyemize gerçekleştirdiği nazik ziyaretleri için teşekkür ediyor, bölgemizde yürütülen yatırımlara vermiş olduğu destekten dolayı şükranlarımı sunuyorum.”dedi. Bölgeye yapılan yatırımların önemine de değinen Başkan Akın, şu ifadeleri kullandı; “Bölgemiz milli sistemle bulunan petrolle birlikte çok büyük bir yükseliştedir. Özellikle bölgemizde bulunan bu petrol ve büyük önem arz eden Filyos Vadi Projesiyle bu yükselişimiz devam ediyor. Bu çalışmalar bölgemiz için çok önemli. Bu yatırımların kazandırılmasında emeklerinden dolayı Sayın Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Bu çalışmalar yapılırken bizler de Bartın Belediyesi olarak 70 milyon m2’lik bir imar çalışması gerçekleştirdik. Bu çalışmayı Filyos’a dayalı olarak yaptık. 18.maddeyi uygulama adına bu çalışmayı yaptık. Filyos’ta çok sayıda vatandaşımız istihdam ediliyor. İstihdam edilen vatandaşlarımızın burada çalışıp Bartın’da ikamet etmesi önemli. Bunun için tüm hazırlıklarımızı yaptık. İlimizde sanayi bölgesinin genişlemesiyle ilgili de çalışmalar yapıldı. Valilerimizin önderliğinde OSB’nin genişlemesiyle ilgili gereken yapıldı. Bunun yanı sıra bizde Orta Ölçekli Sanayi Bölgesi olmasını istedik. Dallıca bölgesinde belirlenen ve onayı gelen alanla ilgili 18 uygulamasına başladık. Bu çalışmalarımızın yanı sıra mevcutta bulunan Bartın Limanımızla buradaki limanımız birbirini tamamlayıcı nitelikte olacak. Filyos ile Bartın’da ki liman birbirine rakip değil, tam tersine birbirini tamamlayacak nitelikteler.  Bölgemizde yapılan tüm bu çalışmalar ilimize büyük katkı sağlayacaktır. Bu çalışmalar çok büyük projelerdir. Allah hayırlı uğurlu eylesin. Devletimize ve milletimize zeval vermesin.”

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin