Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
“BASKILARLA, KORKUTMALARLA HİÇBİR YERE VARILMAZ”

CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı Sözcü Gazetesi ile ilgili yapılan soruşturma için yazılı bir basın açıklaması yaptı. Gölbucaklı yaptığı açıklamada, “Şu an bizi yönetmekte olan iktidar maalesef kendisine muhalif olan her kim var ise onunla hesap görmek gayesi ile sindirme politikası uygulamaktadır.”dedi.

Okunma: 2293

23.05.2017 15:01

Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı Sözcü Gazetesi ile ilgili yapılan soruşturma kapsamında yazılı bir basın açıklaması yaptı. Gölbucaklı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Demokratik bir ülke olmamıza rağmen, Demokratik olmayan uygulamalarla karşı karşıyayız. Şu an bizi yönetmekte olan iktidar maalesef kendisine muhalif olan her kim var ise onunla hesap görmek gayesi ile sindirme politikası uygulamaktadır. Bunun en son örneğini de Sözcü Gazetesi’ne yapılan operasyon ile görmekteyiz. Bu operasyonun gerekçesi olarak da “ FETÖ’ ya üye olmamakla birlikte, örgüt adına suç işlemek” olarak bildirilmiştir.

İçinde bulunduğumuz OHAL kapsamında yapılan bu operasyonlar, halkın haber alma özgürlüğünü kısıtlamakta ve özgür basına yapılan bir baskıdır. Taraf olmayanın bertaraf olacağını söyleyenler, bu yapılanlarla bunu bir kez daha göstermektedir.

Halkın doğruları görmesini engellemek, kendisine karşı olanları baskı ile sindirmek, karşısında olanları ezebilmek için ellerinden gelen her türlü zulmü yapan bu iktidar ve yandaşları, çıkılamaz bir yanlışın içine girmişlerdir. 15 Temmuz darbe girişimini de fırsat bilerek at izini it izine karıştırmışlardır. Türkiye’de hukukun ve adaletin tam olarak işlemesi gerekmektedir. Baskılarla, korkutmalarla hiçbir yere varılmaz. Bu şekilde yapıldığında bizleri karanlık günler beklemektedir. Bu anlayış bizim ulusal bütünlüğümüze zarar vermekte, Atatürk ilkelerine gölge düşürerek, yok sayılmaktadır.

Tarafsızlığın korunması için Yargının ve Basının üzerinden tüm baskıların kaldırılması gerekmektedir. Bu sebepledir ki; Sözcü Gazetesi’ne ve diğer basına yapılanları kınıyorum. Tüm halkımıza daha özgür yarınlar diliyorum.”dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin