Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
“BATI KARADENİZ EKONOMİSİNİ KALKINDIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Bartın’a gelen Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan Bartın ekonomisi ve ildeki turizm kaynakları ile Filyos Vadisi Projesi hakkında bilgi aldı. Ziyaretinde MÜSİAD üyeleriyle bir araya gelen Kaan, “Özellikle Batı Karadeniz’de ekonomi ile ilgili Batı Karadeniz ekonomisini kalkındırmak buradan da ülkeyi kalkındırmak için çalışıyoruz. Yeni turizm kaynaklarını geliştirme ile ilgili buradayız.”dedi.

Okunma: 481

05.07.2019 17:23

Facebook'ta Paylaş

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan Bartın’daki yeni turizm kaynaklarını değerlendirip geliştirmek, il ekonomisini yerinde görmek, Filyos Vadisi Projesi hakkında bilgi almak ve MÜSİAD Bartın üyeleri ile bir araya gelmek için Bartın’a geldi.

MÜSİAD Genel Başkanı Kaan’a Bartın ziyaretinde MÜSİAD Yerel Üst Kurulu Başkanı Ahmet Şekerci ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Faruk İbrahim Özbek eşlik etti.  Bartın ekonomisini yerinde inceleyip Bartın Üniversitesi’nden de Filyos Vadi Projesiyle ilgili detaylı bilgiler alan Kaan, MÜSİAD Bartın Şubesi üyeleriyle de bir araya geldi. TOKİ Kent Ormanında üyelerle buluşan Abdurrahman Kaan, hem ülke hem de Batı Karadeniz Bölgesi ekonomisini kalkındırmak için çalıştıklarını söyledi.

Kaan, “Batı Karadeniz ekonomisini kalkındırmak için çalışıyoruz”

Türkiye’de ekonomik kriz ifadesini pek kabul etmediklerini belirten Abdurrahman Kaan, “Bugün (Perşembe) Bartın’dayız. Özellikle Batı Karadeniz’de Türkiye gündemi ile ilgili ekonomi ile ilgili Batı Karadeniz ekonomisini kalkındırmak buradan da ülkeyi kalkındırmak için çalışıyoruz. Yeni turizm kaynaklarını geliştirme ile ilgili bugün buradayız. Aynı zamanda Filyos Projesi ile ilgili olarak da Bartın Üniversitesi’nden ciddi bir bilgilendirme aldık. Türkiye’de ekonomik kriz ifadesini biz pek kabul etmiyoruz. Türkiye’de evet bazı sıkıntılarımız var ama geçmişte de bunlar oldu. Özellikle 1994-2001 yılları arasında üç tane kriz yaşandı bunları atlattık. 2008 de dünya krizi olduğunda da Türkiye’den teğet geçecek denmişti ve aynı şekilde teğet geçildi.” dedi.

“Tüm üyelerimizi buraya doğru yönlendirmeye çalışıyoruz”

Kaan basın mensuplarına yaptığı açıklamalarına şöyle devam etti; “Şu anda da tekrar dünya krizi ile birlikte dünyadaki korumacılık ve ticaret savaşları ile birlikte gelişen yeni bir sistem var. Bu sisteme karşı bizde iş dünyası olarak daha çok çalışarak gelecek nesiller için de daha çok yatırım odaklı ortaklığa dayalı borca dayalı değil bir şekilde hareket ederek bu işin üstesinden geleceğimizi düşünüyoruz. MÜSİAD olarak ta bütün Türkiye ve dünya genelindeki bütün teşkilatlarımızla bunu sağlamak için gayret ediyoruz. Bugün Bartın ekonomisini gördük aynı zamanda Karabük ve Kastamonu’da olacağız. Tüm üyelerimizi buraya doğru yönlendirmeye çalışıyoruz. Turizmde yeni kaynaklarla birlikte birçok aşamayı tartışacağız. Türkiye’yi gelecekte ilk on ekonomiye sokmak için gayret göstereceğiz.”dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1571191190.72019-10-16 04:59:50