Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BİLİRKİŞİ İNCELEMESİ YARIN

Amasra Termik Santral davası için Amasra Tarlaağzı ve Gömü köylerinde yapılacak olan bilirkişi incelemesi yarın.

Okunma: 3015

13.07.2017 17:48

Facebook'ta Paylaş

Amasra Termik Santral davası için Amasra Tarlaağzı ve Gömü köylerinde yarın bilirkişi incelemesi yapılacak.

Bartın Platformu Amasra Termik Santral davası için yarın Amasra Tarlaağzı ve Gömü köylerinde yapılacak olan bilirkişi incelemesine katılacak. Bartın Platformu tarafından yapılan açıklamada tüm vatandaşlar incelemeye davet edildi.

 

“Amasra’nın ölüm fermanını imzaladılar”

Bartın Platformu’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Fatih Sultan Mehmet’in emaneti, cennet Amasra’ya termik santral yapılmak istendiğini dünya alem duydu artık.  Bartın-Amasra halkının mücadelesi ve tepkisinden çekinerek yıllarca termik santral izni veremeyen eller, milli iradeye karşı yapılan darbe girişiminden sonraki belirsizlik ortamından yararlanarak Ekim 2016’da termik santral ÇED raporunu onaylayarak “Amasra’nın Ölüm Fermanını” imzalamışlardı.

 

“Son şansımız mahkemenin bu kararı iptal etmesi”

Bartın-Amasra halkı olarak bizler, bu oldubittiye sessiz kalmamış, Türkiye’de rekor sayıda, 2019 davacıyla bu kararın iptal edilmesi için dava açmıştık.

Ne aklın ve bilimin evet dediği, ne de halkın onay verdiği Amasra’da termik santral yapma girişimine karşı son şansımız mahkemenin bu kararı iptal etmesi. Mahkeme termik santralin yapılacağı Tarlaağzı ve Gömü köylerinde bilirkişi incelemesi kararı aldı. 14 Temmuz Cuma günü mahkeme heyeti ve bilirkişiler bu köylere keşif için gelecekler. Bartın’ın-Amasra’nın bu davaya karşı olduğunu göstermek ve davamızı savunmak için, tüm davacıları 14 Temmuz Cuma Günü Tarlaağzı’nda yapılacak Mahkeme bilirkişi incelemesine davet ediyoruz. Bu dava sadece 2019 kişinin davası değil, tüm Bartın-Amasra halkının davasıdır.”

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin