Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BİNALİ YILDIRIM SEL BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım Bartın’a gelerek sel bölgesinde incelemelerde bulundu. Ulus ilçesine bağlı Abdipaşa ve Kumluca beldesindeki köylerde incelemelerde bulunan Yıldırım selde hayatını kaybeden Arife Ünal’ın ailesine de taziye ziyaretinde bulunarak baş sağlığı dileklerini iletti. Yıldırım selden en çok zarar gören Zafer Köyü’nü de ziyaret ederken afetzedelere geçmiş olsun dileklerini ileterek çalışmaları yerinde inceledi. Ziyaretinde konuşan Yıldırım, “İlk andan itibaren devletimiz tüm imkânlarıyla seferber olmuş ve vatandaşlarımızın başta hayatını kurtarmak olmak üzere, oluşan zararı giderecek tedbirleri almıştır. Yoğun bir çalışma var, DSİ, Karayolları, AFAD ekipleri, Kızılay, Jandarma, Sosyal Hizmetler, herkes üzerine düşen görevi yapıyor. Yurdun her köşesinden 84 milyon vatandaşımızın aklı fikri burada sizinle, yüreği sizinle atıyor. Bu bizim milletimizin en güzel özelliğidir, acılarımızı, üzüntülerimizi paylaşıp azaltıyoruz, sevinçlerimizi paylaşıp arttırıyoruz. Bu günler de geride kalacak.”dedi.

Okunma: 275

17.08.2021 17:28

Facebook'ta Paylaş

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Bartın programına Atatürk Stadı’na helikopterle iniş yaparak başladı.

Yıldırım’ı statta Bartın Valisi Sinan Güner, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç, Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ercüment Özçelik ve protokol üyeleri karşıladı. 

Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım karşılamanın ardından Abdipaşa Beldesi Yenihan Derecik Mahallesinde sele maruz kalan vatandaşları ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Yıldırım yetkililerden bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi alarak vatandaşların talep ve önerilerini dinledi.

Yıldırım incelemelerine daha sonra Akören Söküler köyü ile devam ederek yaşanan sel felaketi sonrası yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Yıldırım köy sakinleriyle de bir araya gelerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ardından Kumluca Akören Söküler köyünde sele kapılarak hayatını kaybeden Arife Ünal’ın ailesine ve komşularına taziye ziyaretinde bulundu.

Yıldırım daha sonra ise Kumluca Zafer Köyünü ziyaret ederek köy sakinlerine geçmiş olsun dileklerini iletti. Yıldırım yaraların sarılması için yürütülen çalışmaları yakından takip etti.

Tunç: “Yaraları hızlı bir şekilde sarmanın gayreti içerisindeyiz”

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Av. Yılmaz Tunç yaptığı açıklamada bölgedeki son durum ve çalışmalar hakkında bilgiler verirken şöyle konuştu, “Sayın Başbakanımızla bugün Abdipaşa beldemiz Derecik Mahallemizden başladık, Akörensöküler’de hasar gören yerleri ve orada başsağlığı dileğinden sonra Zafer Köyü’müze geldik. Zafer Köyü’müz en çok hasar gören köylerimizden bir tanesi. Diğer yerlerde de incelemelerde bulunacağız. Sayın Başbakanımıza bizi yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ediyorum. Sel anından itibaren Sayın cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız bizzat anında aradılar ve gerekli talimatları verdiler. Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımız hemen Bartın’a intikal etti, koordinasyonu sağladı ve hızlı bir şekilde her tarafa müdahale edildi. Yıkılan köprülerin yerine menfezler konuldu, geçici ulaşımlar sağlandı ve diğer hasar tespit çalışmaları da yapıldı, devam eden yerler de var. İlk etapta sosyal yardımlar vs. herkes bir seferberlik içerisindeydi. Burada Sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza ve sizlere müteşekkiriz ve  bu yaraları hızlı bir şekilde sarmanın gayreti içerisindeyiz. Sayın Valimizin koordinasyonunda çok güzel bir ekip çalışması gerçekleştiriliyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

Yıldırım: “Bu günler de geride kalacak”

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ise yaptığı açıklamada şöyle konuştu, “Şu anda Zafer Köyü’ndeyiz, sel felaketinden, taşkından en fazla etkilenen bölge burası. Gördüğünüz gibi ilk andan itibaren devletimiz tüm imkânlarıyla seferber olmuş ve vatandaşlarımızın başta hayatını kurtarmak olmak üzere, oluşan zararı giderecek tedbirleri almıştır. Yoğun bir çalışma var, DSİ, Karayolları, AFAD ekipleri, Kızılay, Jandarma, Sosyal Hizmetler, herkes üzerine düşen görevi yapıyor. Bununla da kalmıyor, bundan emin olabilirsiniz. Yurdun her köşesinden 84 milyon vatandaşımızın aklı fikri burada sizinle, yüreği sizinle atıyor. Bu bizim milletimizin en güzel özelliğidir, acılarımızı, üzüntülerimizi paylaşıp azaltıyoruz, sevinçlerimizi paylaşıp arttırıyoruz. Bu günler de geride kalacak.

“Bunlardan edineceğimiz şüphesiz tecrübeler olacak”

Bunlardan edineceğimiz şüphesiz tecrübeler olacak. Bundan sonra bu ve buna benzer felaketlerin daha az yaşanması için de gereken gayret gösterilecek, gereken tedbir alınacak.  Ama şunu bilmemiz lazım; bir küresel ısınma gerçeği var. İklimler değişti, mevsimler değişti. Eskiden dört mevsim konuşuyorduk şimdi iki mevsim konuşuyoruz. Dolayısıyla bu değişikliklerin dünyamıza, insanlığa bir maliyeti olacak, bunu görüyoruz. Bundan sonraki tüm çabamız sadece devlet olarak değil, sadece belediyeler olarak değil, vatandaşlar olarak da daha bilinçli, yapacağımız işleri günübirlik kararlarla değil uzun vadeli, gelecek öngörüsüyle yapmamız lazım. Aksi halde üzüntülerimiz devam eder. Burada hepimize iş düşüyor.

Türkiye, büyük bir devlet, güçlü bir ülke. Son bir aydır bir yandan güneyde yangınlar, kuzeyde sel felaketleriyle uğraşıyoruz ve hepsine birden yetişiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ilk andan itibaren Yılmaz Bey’i aradı ve tüm bölgelerden raporları aldık. Tüm devletin kurumları başta valilerimiz olmak üzere, AFAD, belediye başkanları, Kaymakamlar, bütün ilgili Bakanlıklarımız sahadaydı ve halen de devam ediyor. Yapılan her şey tahrip olan, bozulan her şeyi daha güzel şekilde geri getirmek içindir. Her şey yerine gelir ama giden ama giden canlar geri gelmez. Burada bir yaşlı teyzemiz sel sularına kapıldı, çocukları, kocası kurtuldu ama kendisi kurtulamadı. Bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz, bir daha böyle büyük felaketler ülkemize Rabbim yaşatmasın, tekrar hepinize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz, bugün bunun için sizlerle beraber dayanışma göstermek için aranızdayız.”

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin