Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BİSİKLETLİLER KÜRE DAĞLARINA PEDALLADI

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği tarafından Küre Dağları Milli Parkı Müdürlüğü’nün talebi üzerine milli parkın Kastamonu- Pınarbaşı – Azdavay bölgelerinde bisikletli keşif turları gerçekleştirildi.

Okunma: 2656

23.05.2017 15:06

Facebook'ta Paylaş

Küre Dağları Milli Parkı Müdürlüğü’nün talebi üzerine Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği tarafından milli parkın Kastamonu- Pınarbaşı – Azdavay bölgelerinde bisikletli keşif turları yapıldı.

 

Her yıl milli parkın Bartın kesiminde yapılan günlük ve bisiklet festivali gibi etkinliklerin milli parkın Kastamonu- Pınarbaşı – Azdavay bölgelerinde de yapılabilirliği konusunda rotalar üç günlük turlar ile yerinde test edildi. Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği üyelerine Karabük Bisiklet Derneği üyelerinin de katılımı ile ilk gün Horma Kanyonu ve Ilıca Şelalesi, ikinci gün Valla Kanyonu ve son gün ise Çatak Kanyonu turları ile yaklaşık 200 km’lik 3 ayrı parkur haritalandı.

Pedaldaşlar yapmış oldukları çalışmaları Milli Park yöneticileri ve Pınarbaşı Kaymakamlığı’na ilerleyen günlerde sunacak ve önümüzdeki yıllarda Pınarbaşı merkezli bölgedeki bisiklet topluluklarına yönelik bir bisiklet şenliği planlayacak.

 

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği tarafından yapılan açıklamada ise, “Çalışmamızda destekleri için Pınarbaşı Kaymakamı Nebi Çanga’ya,  Küre Dağları Milli Park Müdürü Ahat Deliorman ve milli park personeli Bayram ve Ali beyler ile Pınarbaşı esnafına bölgemizdeki nitelikli turizm ve bisiklete katkıları için teşekkür ederiz.”denildi. 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin