Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BÖLGENİN EN BÜYÜK KÜTÜPHANESİ TAMAMLANDI

Bölgenin en büyük kütüphanesi olarak hizmet verecek olan Bartın Üniversitesi Kütüphanesi tamamlandı. Kutlubey Yazıcılar Kampüsünde inşa edilen kütüphane binası Batı Karadeniz’in en büyük ve en prestijli kütüphanesi oldu. 7.831.000 elektronik yayın, 78.471 Kitap, 528 Basılı dergi ile öğrencilere hizmet verecek olan kütüphane yaklaşık 20 Milyon TL’ye maloldu.

Okunma: 618

29.08.2020 15:41

Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi Kutlubey Yazıcılar Kampüsünde 20 Milyon TL’lik yatırımla inşa edilen Bartın Üniversitesi Kütüphanesinin tamamlandığını duyurdu.

Milletvekili Tunç yaptığı açıklamada Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederken kütüphane ile ilgili şu bilgileri verdi,

“Türkiye’deki üniversite kütüphaneleri arasında, tek kütlede en geniş kullanım alanına sahip olan Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar kampüsünde inşa edilen Kütüphane Binası 10 bin 600 metrekare arazi üzerine kuruldu. Bartın Üniversitesi kütüphane binasında araştırmacıların rahat ve nitelikli bir ortamda çalışmalarını yapabileceklerini imkanlar yer alıyor. Genel koleksiyon, süreli yayınlar, danışma kaynakları, gazete, nadir eserler, kitap dışı materyal salonlarının yer aldığı kütüphanede ayrıca tek kişilik ve grup çalışmalarının yapılabileceği odalar yer alıyor. İnternet salonlarının da olduğu kütüphane binasında, toplantı odası, konferans salonu ve sergi alanı da bulunuyor. Sinema salonu ise ziyaretçilerin kültür ve eğitim çalışmalarında kullanılabileceği önemli bir yer olarak tasarlanan bina engellilere de uygun olarak projelendirildi.

Türk Standartlar Enstitüsü’nün belirlediği ölçütler göz önünde bulundurularak engellilere uygun olarak projelendirilen kütüphane binasında zemin ile birlikte dört kat yer alıyor, tüm katların buna göre tasarlandığı kütüphanede görme engelliler için ayrı okuma salonları oluşturuldu. Sadece sağlıklı bireyler için değil, engelliler için ise ergonomik malzemeler tercih edildi. Sonuç olarak proje, engelli kullanıcıların yapının bütün imkânlarından faydalanabilecekleri şekilde düşünüldü. Bartın şehrine ayrı bir değer katacak, milyonlarca materyalin yer alacağı kütüphane binasından öğrenciler ve üniversite personelinin dışında araştırmacılar 24 saat kullanabilecekler. Kütüphanemiz Bartın Üniversitesi’ne, öğrencilerimize, akademisyenlerimize ve yararlanacak herkese hayırlı olsun.”

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1601430085.85252020-09-30 04:41:25