Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
“BU ÜLKENİN ÇÖZÜLEMEYECEK BİR SORUNU YOK”

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay 3 Kasım Pazar günü Ankara’da gerçekleştirilecek olan Saadet Partisi 7. Olağan Büyük Kongre öncesi Bartın’da görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yurtbay düzenlediği basın toplantısında gerçekleştirilecek olan büyük kongre ve gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Ülkemiz ciddi bir dış politika ve ekonomik sınavdan geçmekte. Ülke olarak bugünlerde her zamankinden daha çok birlikteliğe, kardeşliğe ihtiyacımız olan bir dönemden geçiyoruz. Bizler yıllardır bu durumu halkımıza dile getirdik. Bu ülkenin sorunlarının birlikte çözülmesi gerektiğini her platformda anlattık. Ama şu var ki halkımıza maalesef yeteri kadar ulaşamadık. Halkımıza bu anlamda tekrar sesleniyoruz. Bu ülkenin çözülmeyecek bir sorunu yok. Bu ülkenin sorunlarını bir araya geldiğimiz takdirde çok kısa bir sürede çözebiliriz. Yeter ki bizler bir araya gelelim.”dedi.

Okunma: 1888

02.11.2019 13:47

Facebook'ta Paylaş

Saadet Partisi 3 Kasım Pazar günü Ankara’da 7. Olağan Büyük Kongresi'ni gerçekleştirecek. Kongrede mevcut Genel Başkan Temel Karamollaoğlu'nun tek aday olacağı belirtilirken kongreyle ilgili Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay basın toplantısı düzenledi.

Düzenlenen basın toplantısına Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, Merkez İlçe Başkanı Emin Titiz, teşkilat üyeleri ve basın mensupları katıldı.

“Bu ülkenin çözülmeyecek bir sorunu yok”

Ankara Arena Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek olan kongreyle ilgili basın mensuplarına bilgiler veren Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay açıklamasında şunları söyledi, “Ülke gündemi hızlı bir şekilde devam ederken Saadet Partisi’nin de olağan kongre süreci yaklaştı. 3 Kasım Pazar Günü saat 10.00’da Ankara Arena Kapalı Spor Salonunda kongremiz olacak. Ülkemiz ciddi bir dış politika ve ekonomik sınavdan geçmekte. Ülke olarak bugünlerde her zamankinden daha çok birlikteliğe, kardeşliğe ihtiyacımız olan bir dönemden geçiyoruz. Bizler yıldır bu durumu halkımıza dile getirdik. Bu ülkenin sorunlarının birlikte çözülmesi gerektiğini her platformda anlattık. Ama maalesef tek düzey anlayışla bu ülkenin sorunlarının çözülmeyeceği artık aşikardır.

Ülkenin içine düştüğü ekonomik sıkıntı hepimizin malumu. Vatandaşlarımız bu buhranı derin bir şekilde yaşıyorlar. AK Partili arkadaşlarımızda artık bu durumu kabul ediyorlar. Ama bunun sebebini geçiştirmekte olmaz. 17 yıldır iktidardaysanız ve bunun sonucunda ülke ciddi dış politika ve ekonomik sıkıntılardan geçiyorsa bunların sebeplerinin en ince ayrıntısına kadar araştırması gerekiyor. Bunun nedenlerini de vatandaşlarımıza doğru ve düzgün bir şekilde anlatmak gerekiyor.

Bunu anlatmakta bizim üzerimize düştü ve bizlerde yıllardır bildiğimiz doğruları halkımıza anlattık ve onlarla bunları paylaştık. Anlattıklarımız halkımız tarafından anlaşıldı ya da anlaşılmadı bunu tartışabiliriz ama şu var ki halkımıza maalesef yeteri kadar ulaşamadık. Halkımıza bu anlamda tekrar sesleniyoruz. Bu ülkenin çözülmeyecek bir sorunu yok. Bu ülkenin sorunlarını bir araya geldiğimiz takdirde çok kısa bir sürede çözebiliriz. Yeter ki bizler bir araya gelelim. Bir taşı kaldırmak için sadece tek düzey değil de bir araya gelip hep beraber olduğumuzda bu sorunların üstesinden geleceğimiz de malumdur.

“Bayram havasında kongremize gideceğiz”

Kongre sürecinden sonra yeni bir yapılanma ve teşkilatlanma modeline gittik. Çeşitli kesimlerden insanlar genel idare kurulana girecek ve inşallah önümüzdeki süreçte çok ciddi komisyonlar kurulacak. Belki de 100 kişinin olacağı bu komisyonlarda ekonomiden dış politikaya, iç politikadan eğitime, sağlığa kadar ülkenin tüm sorunlarını masaya yatıracağız. Bu komisyonların içinde parti yönetimimiz dahil siyasi kimliği olan insanlar pek fazla olmayacak.  Daha çok bilim insanları bu komisyonlarda yer alacak ve ülkenin sorunlarının  nasıl çözülebileceğine dair çalışmalar ve fikirler ortaya koyacak.

Geçmiş dönemlerde biz buna benzer çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarımızın sonuçlarını da hükümetimiz dahil herkesle paylaştık. Ama bunlar maalesef uygulanmaya konmadı. İnşallah bundan sonraki süreçte hükümetimizi olan olaylar üzerinden sadece eleştirmek yerine elimizde sorunların çözümünü içinde barındıran dosyalarımızla hükümetimizle bir araya geliriz.  İnşallah onlarda bu değerli çalışmaların farkına varırlar. El birliğiyle bu sorunların üstesinden gelme gayreti içerisinde olacağız.

Buradan bütün Bartınlı hemşerilerimize sesleniyorum. Onları 3 Kasım Pazar Günü yapılacak kongremize davet ediyorum. İnşallah hep birlikte bir bayram havasında kongremize gideceğiz. Tekrar söylüyorum ülkemizin çözülemeyecek bir sorunu yoktur. İnşallah halkımız bu konuda artık bizleri anlayacak ve önümüzdeki süreçte bizlere vereceği ciddi destekle bu ülkenin sorunlarının üstesinden hep birlikte geleceğiz.”dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594702760.322020-07-14 07:59:20