Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BÜTÜN OK’LAR O’NU GÖSTERİYOR

Yerel seçimler öncesinde AK Parti’de 5 isim aday adaylığı müracaatında bulundu. Hem AK Parti kadroları hem de kamuoyu Kenan Dursun’u işaret ediyor.Özellikle milletvekili seçimleri öncesinde aday olup olmayacağı konuşulan ve hatta aday listeleri onun üzerinden giden İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, bu kez aday olarak tüm dengeleri değiştirdi. AK Parti’nin neredeyse tüm kademelerinde görev alan, verilen hiçbir görevden kaçmayan, partinin ‘”neferi” olarak görülen Kenan Dursun’un adaylığı kamuoyunda oluşan beklentileri de karşıladı.

Okunma: 792

06.12.2023 12:46

Facebook'ta Paylaş

AK PARTİ’NİN HER KADEMESİNDE

14 Ağustos 2001 yılında kurulan AK Parti’nin kurucu il yönetiminde görev alan Kenan Dursun, sonrasında iki, üç ve dördüncü olağan kongrelerle de İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Ardından beş seçimin Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığını yürüttü.

 

İL GENEL MECLİSİNDE BAŞARILARLA DOLU YILLAR

Kenan Dursun, 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde AK Parti  Bartın Merkez İlçe İl Genel Meclis Üyeliğine seçildi. 5 yıllık meclis üyeliği  döneminde İnsan Kaynakları ve ARGE Komisyonuna başkanlık yaptı. Valilik İnsan Hakları Kurulunda da 5 yıl kurul üyeliği görevinde bulundu. 3 yıl İl Encümen üyeliği ve Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliğinde 5 yıl kesintisiz Birlik Encümenliği görevini yürüttü. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde yeniden Merkez İlçe İl Genel Meclisi üyeliğine seçilerek, 5 yıl İl Genel Meclisi Başkanlığı görevini yürüttü. Bu dönem içerisinde 3 yıl Plan Bütçe Komisyon Başkanlığı, 3 yıl il Daimi Encümen Üyeliği, 5 yıl Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği, 5 yıl Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekilliği, 1 yıl İçişleri Bakanlığında Vilayetler Birliği Encümen Üyeliği görevlerinde yer aldı.

BARTINSPOR’U KAYYUMDAN KURTARDI

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, siyasetteki başarılarını sporla da pekiştirmeye çalıştı. Bartınspor’un son kongresinde sancılı bir dönem yaşanıyordu. Bartınspor, yönetime aday çıkmadığı takdirde kayyuma gidecekti. İşte tam da bu noktada Kenan Dursun, Bartınspor Başkanlığı’na aday oldu ve başkan seçildi. Aslında kulüp başkanı olmasının tek hedefi takımı kayyumdan kurtarmaktı. Bartın kamuoyu bu sorumluluğu üstlenen Kenan Dursun’a şükran duydu. Kenan Dursun, şampiyonluk hedefi göstermedi. Hedefinde alt yapıya önem vermek ve alt yapıda oynayan gençleri A Takıma yükseltmek vardı. Her ne kadar takım kötü sonuçlar alsa da, Kenan Dursun alt yapı hedefinden asla taviz vermedi. Bu hedefi doğrultusunda da ilerliyor.

 

TEMAYÜL SONUÇLARI

AK Parti yerel seçimler öncesinde partiye aday adayı olan isimler üzerinde temayül yoklamasına gitti. Alınan bilgilere göre temayülden Kenan Dursun’un önde çıktığı bilgisine ulaşıldı. Bunun göstergesi olarak da, Kenan Dursun’un teşkilat mensupları ve parti üyeleri ile olan uyumuydu. Herkese eşit mesafede olan Dursun, tüm parti üyelerinin iyi ve kötü günlerinde yanlarında oldu.

MUHTARLAR ŞÜKRAN DUYUYOR

Her yıl Özel İdare Bütçesini artıran Kenan Dursun, mecliste yapılan projelerde farkını da ortaya koydu. Bütün İl Genel Meclisi Üyeleri ile de istişarelerde bulunarak, İl Özel İdare bütçesinin yönetimini başarı bir şekilde değerlendiren Kenan Dursun, hiçbir köyü ödeneklerden ve planlamalardan ayırmadı. Bütün köylere hizmet götürülmesini sağladı. Muhtarlar Kenan Dursun’un başarılı olduğunu, bu başarısını da belediye başkanlığı seçimleriyle daha da artıracağını belirtiyor.

ANKETLER NEYİ İŞARET EDİYOR

Her seçim döneminde olduğu gibi bu dönemde de anketler yapıldı. Bazı anketlerin sonuçların manipülasyon edilmesine yönelik olduğu biliniyor. Güvenilir şirketler tarafından yapılan anketler ise Kenan Dursun ismini ön plana çıkarttı. Sosyal medya hesapları, Google, telefon mesajı ve telefon ile yapılan anketlerde hep Kenan Dursun ilk planda oldu.

İTTİFAK VEYA İTTİFAKSIZ BU İŞ OLUR

AK Parti kademeleri ve Bartın siyasi kamuoyu MHP ile AK Parti’nin ittifakla seçimleri girmesi veya girmemesi durumunda en doğru ismin Kenan Dursun olduğuna işaret ediyor. Kenan Dursun’un İl Genel Meclisinde yani yerel yönetimlerde her yıl artan başarısının belediye başkanlığında da aynı oranda devam edeceğinin altını çizen kamuoyu, Kenan Dursun ile seçimlerin kazanılacağına inanıyor.

Şimdi bütün gözler AK Parti’de. Kenan Dursun’un aday gösterilmesi halinde yapılacak seçim programı da ortaya çıkacak. Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) çatısı altında siyasi çalışmalara başlanılacak. 

Haber Merkezi

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin