Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BÜYÜK ÖDÜL UMRE OLACAK

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen ve işitme engelliler arasında yapılacak olan “Umre Ödüllü Dini Bilgiler Yarışması”na başvurular başladı. Yarışmaya son başvuru tarihi ise 11 Ağustos.

Okunma: 3446

20.07.2017 11:28

Facebook'ta Paylaş

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen ve işitme engelliler arasında yapılacak olan “Umre Ödüllü Dini Bilgiler Yarışması”nın Bartın etabı için başvurular başladı.

İşitme engelliler arasında ilimizde de yapılacak olan “Umre Ödüllü Dini Bilgiler Yarışması” ile ilgili bilgiler veren Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz yarışmaya son başvuru tarihinin 11 Ağustos olduğunu belirtti.

 

“Bartın’dan bir kişi Umre’ye gitmeye hak kazanacak”

Müftü Gündüz yaptığı açıklamada yarışmayla ilgili şu bilgileri verdi: “Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından işitme engellilere yönelik olarak Umre Ödüllü Dini Bilgiler Yarışması düzenlenmektedir. Yarışmaya son başvuru tarihi 11 Ağustos 2017 olacaktır. Bu bağlamda: “Umre Ödüllü Dini Bilgiler Yarışması” işitme engelliler arasından yapılacaktır. Diyanet İşleri Başkanlığı’nca belirlenen kontenjan gereği yarışmaya Bartın İlimizden bir kişi umreye gitmeye hak kazanacaktır. Yarışma, Kur’an Kursları/Yaz Kuran Kursları/MEB öğrencisi veya mezunları arasında yapılacaktır. Yarışmaya son başvuru tarihi 11 Ağustos 2017 tarihi olacaktır. Yarışma son başvuru tarihi sonrası iki hafta içerisinde gerçekleştirilecektir.

 

Sağlık şartı aranacak

Seçimler esnasında katılımcının umre ibadetini yerine getirebilecek fiziksel ve ruhsal açıdan yeterli sağlık imkanının olmasına dikkat edilecektir. Umre ödülü yarışması THY ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilecek, iki kurumun uygun gördüğü tarihte planlanacaktır. Yarışmayı kazananların kendilerine belirtilen tarihler dışında alternatif bir tarih belirlemesi veya başka bir hak talep etmesi mümkün olmayacaktır.”dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin