Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÇALIŞAN EMEKLİYE DE 5 BİN LİRA VERİLECEK

Çalışan emekliye de 5 bin lira ikramiye verilmesini içeren önerge TBMM Plan Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Düzenlemeden Bartın’da çalışan emekliler ve Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıtlı emekli çiftçilerin de faydalanması bekleniyor.

Okunma: 685

30.11.2023 11:05

Facebook'ta Paylaş

Cumhuriyetin 100. Yılı dolayısıyla geçtiğimiz haftalarda çalışmayan emeklilere tek seferlik 5 bin lira ödeme yapılmış uygulama çalışan emekliler kapsam dışında bırakılmıştı.

Ayrıca Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıtlı çiftçiler de çalışan emekli sayıldığı için 5 bin TL emekli ikramiyesi ödemesinden yararlanamamıştı. Uygulamadan Bartın’daki binlerce emekli yararlanırken bir o kadar da emekli yararlanamamıştı.

Çalışan emekliler ve Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıtlı emekli çiftçilerden gelen talepler doğrultusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından çalışan emeklilerin de 5 bin liralık ikramiyeden faydalanacağı açıklandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan Bütçe Komisyonu'ndan çıkan karar ile çalışan emeklilere de 5 bin TL ikramiye verilmesi onaylandı.

Buna göre Bartın’da da çalışan emekliler ve Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıtlı emekli çiftçilere 5 bin liralık ikramiyenin ödenmesi bekleniyor.

Haber Merkezi

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin