Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÇALIŞTAYA BARTIN’DA KATILDI

Türkiye’nin yedi bölgesinde düzenlenecek olan, “Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum Bölgesel Üst Düzey Çalıştayı’nın ilki Trabzon’da başladı. Çalıştayda Bartın’da yer aldı.

Okunma: 1267

01.10.2019 12:16

Facebook'ta Paylaş

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum Bölgesel Üst Düzey Çalıştay”ına Bartın Valisi Sinan Güner, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Karadeniz bölgesindeki 16 İlin Valisi, Vali Yardımcıları, Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz, Türkiye Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan, İç Güvenlik Stratejileri Dairesi Başkanı Can Ozan Tuncer, BMMYK Türkiye Temsilcisi Vekili Jean Marie Garelli, göç idaresi müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının il düzeyindeki üst düzey yetkilileri katıldı.

Göç yönetiminin ilgili paydaşlarının bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunacağı çalıştayda, bölgede yaşanan güncel gelişmelerin istişare edileceği, ülkenin göç yönetimi, insani yardımlar, göç ve güvenlik, sosyal tansiyon ve sosyal vakaların izlenmesi ile sosyal uyum konuları ele alınıyor.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1582725531.372020-02-26 16:58:51