Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
CAMCI GÜNDEME TAŞIDI

Sürücü kursları eğitim çalışmalarını şehir dışına taşısın...

Okunma: 5251

02.11.2016 17:37

Facebook'ta Paylaş

Bartın TV Genel Müdürü Hasan Camcı tarafından Bartın’da ki sürücü kurslarının artık çevre yolu olmaktan çıkan ve şehir merkeziyle bütünleşen bölgelerde eğitim vermelerinin trafik yoğunluğunu artırdığına yönelik paylaşımı kamuoyunda ses buldu.

 

Camcı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Bartın’da ki sürücü kurslarının eğitim çalışmalarını büyük yoğunluk yaşanan çevre yollarından başka alanlara taşıması gerekliliğini gündeme getirdi.

 

Türbe, özel idare ve çatmaca kavşaklarında günün her saatinde yaşanan yoğunluklara sürücü adayları da eklenince ışıklı kavşaklardan geçmek vatandaşlar için eziyete dönüşüyor.

 

Sürücü adayları da yoğun trafik akışının olduğu bölgelerde panikleyerek hatalar yapıp kazalara sebebiyet verebiliyor.

 

Tüm bu nedenlerden dolayı sürücü kurslarının şehir merkezine daha uzak bölgelerde eğitim faaliyetlerini yürütmeleri gerekliliğine vurgu yapan Camcı’nın bu paylaşımı sosyal medyada kısa sürede birçok kişi tarafından beğenilip yorum aldı.

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’ta konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

Milletvekili Tunç: “Güzergahın değişmesi gerekiyor”

 

Sosyal medyadan Camcı’ya cevap veren Milletvekili Tunç, “Katılıyorum, sürücü eğitimi güzergahının değişmesi gerekiyor. Bartın'da araç sayısı çok arttı. Son 14 yılda 17 binden 50 bine çıktı. 74 plaka dışındaki ve misafir araçları da dahil ettiğimizde bu sayı 60 bini geçiyor. Yani 3 kişiye bir araç düşüyor. Üniversitenin büyümesi, şehir merkezindeki nüfusun artması İle şehir içerisinde yeni tedbirleri süratle almamız gerekiyor. İlgili kurum ve kuruluşlara talebinizi ileteceğim.” Dedi.

 

Yeni Çevre Yolunu yatırım programına aldık

 

Milletvekili Tunç ayrıca Yeni Çevre Yolu’nun yatırım programına alındığını da ifade ederek, “Yeni Çevre Yolu'nu da yatırım programına aldık. Proje çalışmaları devam ediyor. Özel İdare ve Hastane Kavşağı bölünmüş yol, Türbe Yolu köprülü kavşağı, Gazi Ortaokulu Alt geçitlerinin yapım ihalelerini gerçekleştirdik. 20 milyon ödenek hazır, inşaat yakında başlayacak.” Dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Ad Soyad

10.11.2016

böyle şeylerle uğraşılacağına yeni çevre yolu neden yapılmıyor hala anlamıyorum.gereksiz yatırımlar yapılıyor.ihtiyaç dışı yatırımlar yapılıyor asıl ihtiyaç olan işler yapılmıyor.yol,alt-üst geçitler vs.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594689784.562020-07-14 04:23:04