Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
CANGİ ODA ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ

Bartın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Birol Cangi Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası’nda üyelerle buluşarak ölçüler ve ayar kanunu, eklenen maddeler hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı

Okunma: 423

27.05.2019 12:07

Facebook'ta Paylaş

Bartın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Birol Cangi Bakkal ve Bayiler Esnaf Odası’nda üyelerle bir araya gelerek  ölçüler ve ayar kanunu ve eklenen maddelerle ilgili bilgilendirmede bulundu.

Cangi bilgilendirme toplantısında yaptığı konuşmada, “28/2/2019 tarih ve 30700 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamede değişiklik yapılmasına Dair Kanunla 11/1/1989 tarih ve 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununa eklenen geçici 3.madde bir muafiyet getirilmiştir. Bu kamu oyunda tam anlaşılması için tekrar açıklama yapmak istiyorum.

Bildiğiniz gibi İl Müdürlüğümüz ilimizde bulunan ticarete konu kantar-tartı aletleri ve  terazilerin kısaca tüm ölçü cihazlarının kontrolünü 3516 sayılı ölçüler ve ayar kanunu kapsamında yapmaktadır.

Yukarıda açıkladığım bu muafiyetle  bir defaya mahsus olarak elinde muayene süresi geçmiş, damgası kopmuş ve cezai duruma düşmüş herhangi bir tartı aleti olanlar varsa en geç 28 mayıs tarihine kadar İl Müdürlüğümüze veya yetkili servislere getirmeleri halinde bu tartı aletlerine idari para cezası uygulanmadan ayarları yapılarak kullanılma sokulmaları sağlanarak  bu cihazlar ülkemizin ekonomisine kazandırılmış olacaktır. Ülkemizde çok sayıda  bu tür tartı aleti olduğunu zannediyoruz. Bunların ekonomiye kazandırılması için bu muafiyet çıkarılmıştır. Ayrıca bu muafiyetle esnafımızın tartı aletiyle akaryakıt istasyonlarındaki sayaçlar için uygulanan idari yaptırım kararları farklılaştırılarak esnafımıza daha az idari yaptırım kararı getirilmiştir.”dedi.

Toplantıya Bartın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Birol Cangi, Bartın Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Barış Özkan ve Oda üyeleri katıldı.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1568881124.732019-09-19 11:18:44