Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÇEŞM-İ CİHAN KIZ ÖĞRENCİ YURDU, YENİ KARANTİNA YERİ OLDU

Bartın İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Bartın Valisi Sinan Güner başkanlığında toplanarak yeni karar aldı. Buna göre Çeşm-i Cihan Kız Öğrenci Yurdu yeni karantina yurdu olarak belirlendi.

Okunma: 255

14.09.2020 12:17

Facebook'ta Paylaş

Bartın Valiliği’nden alınan kararla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi: “Bartın İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisimizin 30.07.2020 tarih ve 55 nolu kararının 5. maddesi ile "İlimiz genelinde ev İzolasyonuna tabii vatandaşların takip ve denetimlerinin sorumlu kuruluşlarca hassasiyetle yapılmasına, ev izolasyonuna riayet etmeyenler için yurtlarda karantina uygulamasının yeniden başlatılmasına" karar verilmiş, Valilikçe Nedret Keten Erkek Öğrenci Yurdu bu iş için tahsis edilmişti. Koronavirüs İle mücadelede daha etkili sonuçlar alabilmek için ve kapasite artırımı ihtiyacına binaen Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Çeşm-i Cihan Kız Öğrenci Yurdu'nun yeni karantina yurdu olarak belirlenmesine, bu yurtta izolasyon koşullarına aykırı hareket edenlerle birlikte uygun kalıcı ikameti bulunmayan kişilerin de (şantiyede kalanlar, mevsimlik tarım işçileri vb.) izolasyona tabi tutulacaklardır.

 

Karantina amacı ile belirlenen Çeşm-i Cihan Kız Öğrenci Yurdu'nun yönetiminin görevlendirilecek bir mülki idare amirinin genel koordinasyonunda mevcut yöneticilerle sağlanmasına, karantina yurdunun her türlü temizlik hizmetleri ve diğer lojistik ihtiyaçlarının İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından karşılanmasına, izolasyona tabi tutulması kararlaştırılan kişiler ile görevlendirilen personelin beslenme ihtiyaçlarının İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinasyonunda Kızılay tarafından karşılanmasına, izolasyona tabi tutulması kararlaştırılan kişilerin sağlık durumlarını gözlemlemek, tıbben gerekli durumlarda sağlık kuruluşlarına şevkini koordine etmek ve görevlendirilen personelin salgınla mücadelede belirlenen tedbirlere uygun çalışmasını sağlamak üzere yeterli sağlık personelinin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilmesine, karantina yurduna ziyaretçi kabul edilmemesine, 24 saat esasına göre kesintisiz sürdürülecek olan güvenlik önlemlerinin sorumlu mülki idari amirinin gözetiminde yeteri kadar güvenlik/kolluk personeli ile sağlanacaktır.

Alınan bu kararlarının sorumlu Vali Yardımcısı'nın koordinasyonunda İl Sağlık Müdürlüğünce takip edilmesine, İlgili kurum ve kuruluşlara verilen görevlerin gecikmeksizin ikmal edilmesine karar verilmiştir.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1601434168.40942020-09-30 05:49:28